Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Az katlı apartman konseptine yeni yorum: Denizistanbul Mercan Konakları

Keleşoğlu Holding imzasını taşıyan ve İstanbul Avrupa Yakasının yükselen değeri Yakuplu’da inşası devam eden İstanbul’un en büyük sahil kasabası Denizİstanbul’un ilk etabı Mercan Konakları’nda satışlar devam ediyor.

Keleşoğlu Holding’in yıllar önce ilk örneklerini Ataköy Konakların’da tasarladığı az katlı apartman dairesi konsepti, Mercan Konakları’nda yeniden yorumlanıyor. Az katlı 10 daireden oluşan bloklarda, her katta 2 daire bulunuyor. Daireler 3 cephe avantajı ile sakinlerine aydınlık ve ferah bir hayatın kapılarını aralıyor. Mercan Konakları, 2+1 ve 3+1 dairelerinde “Teras Bahçe” ve “Balkon Bahçe“ alternatifleri ile sakinlerine müstakil bahçe ayrıcalığını sunuyor. Mercan Konakları, yere kadar uzanan pencereleri ve Fransız balkonları sayesinde doğa ve ev arasındaki sınırları ortadan kaldırarak, kişi başına planlanan 15 m yeşil alanın, yapıların arasında planlanan su öğelerinin ve deniz manzarasının doyasıya yaşanmasına imkan veriyor. Denizİstanbul Mercan Konakları’nın inşası iki etap haline tamamlanacak. 
122 bin 500 metrekarelik arsa üzerine yayılan Mercan Konakları’nda 127 adet 1+1, 241 adet 2+1, 583 adet 3+1, 58 adet 4+1 daire olmak üzere toplam 1.009 konut yer alıyor. 

İnşası ile birlikte satışına da başlanan Mercan Konakları’nın ilk etabında yer alan 2+1 daireler 127 ve 144 metrekare, 4+1 daireler ise 213 metrekare büyüklüğüne sahip. Mercan Konakları’nın çoğunluğunu oluşturan 3+1 dairelerin büyüklükleri ise 160, 180 ve 194 metrekare olarak tasarlandı. Bu daireler 625 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

1 milyon 200 bin m² lik bir alana yayılan Denizİstanbul, konut alanları, sosyal ve sportif tesisleri, kültürel ve rekreasyon alanları, okul, hastane, otel, AVM, deniz kenarı restaurant, cafe ve ticari üniteleri, hizmete açık West İstanbul Marina’ sı, 1.5 kilometrelik sahili ve kumsalı ile doğa ve denizle bütünleşen “yeşil ve mavi” bir kent hayatını vadediyor.

KELEŞOĞLU HOLDİNG HAKKINDA
1979 yılında nitelikli projeler üretmek hedefiyle Keleşoğlu İnşaat kuruldu. 1979’dan bu yana uluslararası ve yerli 22  farklı mimar ile 33 nitelikli proje, toplam 2.510.000 m² inşaat alanı üretti.

Keleşoğlu perakende sektöründe İstanbul’un önemli bölgelerinde  toplam 220.000 m² kiralanabilir alana sahip 5 adet alışveriş merkezini bünyesinde bulunduruyor. Firma her bölgenin en iddialı lüks konut, ofis binaları, alışveriş merkezleri ve özel amaçlı AVM projelerini inşa etmiş ve bu projeler uluslararası düzeyde ödüle layık görülen ve sektöre yön veren projelerdir.

Projelerini inşa ederken nicelik yerine niteliğe önem veren Keleşoğlu önemli lokasyonlarda yatırımlarına hızla devam ediyor ve sektörün kalite anlayışının gelişmesine katkı sağlıyor.