Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Metropol İstanbul Hyundai Asansör

Türkiye’de saygın projelere asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen bant sağlayan HMF Hyundai Asansör; Metropol İstanbul, Diyarbakır Havalimanı, Üsküdar-Çekmeköy Metro hattı, Folkart Towers, Nidakule Ataşehir-Levent, Varyap Meridian, Water Garden, Manzara Adalar, İSTMarina, İstanbul Adalet Sarayı, Yozgat Şehir Hastanesi ve Sarphan Finans Park gibi birçok farklı ve prestijli projede sahip olduğu ileri teknoloji ürünler ile fark yaratıyor.

250 METRELİK DEV PROJE: METROPOL İSTANBUL
Varyap ve GAP Ortak Girişimi tarafından İstanbul Finans Merkezi sınırları içerisinde hayata geçirilen Metropol İstanbul projesinde Hyundai Asansör ürünleri kullanılacak. 700.000 m² inşaat alanı üzerinde gerçekleştirilen Metropol İstanbul, bir rezidans, bir home ofis ve ana kule olmak üzere toplam 3 kuleden oluşuyor. Projede bulunan alışveriş caddesi Catwalk, 400 metrelik uzunluğuyla İstanbul’un en moda alışveriş caddesini içinde barındıracak.

Projeye, 111 asansör, 18 yürüyen merdiven ve 4 yürüyen bant olmak üzere toplamda 133 ünite temin edilecek. Özel tasarım asansörlerin kullanıldığı projede 6 m/sn hızında da 7 adet asansör bulunuyor.

Hyundai’nin akıllı asansör sistemi HELIAS teknolojisinin uygulanacağı binada kullanıcılar gitmek istedikleri katı asansöre binmeden seçiyorlar. iF Design ödüllü bu sistem; bir yandan yolcuları en uygun asansör kabinine yönlendirerek bekleme süresini en aza indiriyor, diğer yandan da enerji verimliliğini maksimuma çıkarıyor. Bu sistem sayesinde bekleme sürelerinde %25’e varan bir azalma sağlanıyor.

250 m uzunluğu ile Türkiye’nin en yüksek ilk 10 binasından ve Avrupa’nın en yüksek binalarından biri olacak olan Metropol İstanbul’un en üst katında bir seyir terası bulunuyor. En tepedeki bu seyir terasına özel bir asansör temin eden Hyundai Asansör, ziyaretçilerin kesintisiz bir yolculuk ile binanın en yüksek seviyesine ulaşmasını sağlıyor.

GASTRONOMİ MERKEZİ’NE HYUNDAI İMZASI
Ziylan Group tarafından hayata geçirilen Water Garden projesine Hyundai marka 39 asansör, 22 yürüyen merdiven ve 4 yürüyen bant temin edilecek. Ataşehir bölgesine inşa edilmekte olan proje, alışveriş merkezi, 15,000 m2 lik bir extreme park ve birçok farklı restoranın bulunduğu bir gastronomi merkezi olarak konumlanıyor.  Ataşehir Bölgesi’nde Varyap Meridian, Ülker Arena, Nidakule Ataşehir, Metropol İstanbul gibi birçok projede işbirliği yapan Hyundai Asansör, bu proje ile beraber Finans Merkezi olan Ataşehir bölgesindeki konumunu güçlendirmiş oldu.

HYUNDAI ASANSÖR TÜRKİYE’DE YATIRIM YAPMAYI PLANLIYOR
Türkiye pazarında 2010 yılından beri faaliyet gösteren Hyundai Asansör, aldığı yeni projelerle büyümeye devam ediyor. Kore ve Çin’den sonra en büyük pazarı Türkiye olan Hyundai, Türkiye pazarına da yatırım yapmayı planlıyor. H yundai Asansör Genel Müdürü Hakan Ek, “Hyundai Asansör, Kore ve Çin ‘den sonra en büyük satışlarını Türkiye’de gerçekleştiriyor. Çin ve Türkiye pazarına özel önem veren Hyundai, Türkiye’de yatırım yapmayı planlıyor. İleriki dönemlerde Türkiye’de üretim yapmayı da düşünen Hyundai Türkiye’yi Orta Doğu, Balkanlar ve Doğu Avrupa’yı yönetecek bir merkez olarak konumlandırmayı da hedefliyor.” dedi.