Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Gün ışığı ile mutluluk nefis Çankaya Evleri

Uzmanlar, güneşin mutluluğu önemli ölçüde artırdığının altını çizerken, son dönemde hayata geçirilen konut projeleri de alıcının gün ışığından maksimum faydalanmasına yönelik çalışmalara imza atıyor. Başkent Ankara’nın en önemli yerleşim yerlerinden Çankaya’da inşa edilen Nefis Çankaya Evleri de gün ışığının mutluluğunu konut sahipleriyle buluşturan o projelerden biri…

ACE Mimarlık tarafından tasarlanan Nefis Çankaya Evleri, dikey ve yatay bölümlerden oluşan farklı mimarisiyle ‘zıtlıkların uyumu’nu yakalıyor. Projeye imza atan ACE Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Orçun Ersan, bir konut projesini tasarlarken yaşamın ön planda tutulmasının olmazsa olmaz olduğunu ifade ederek, başarılı konutun da yaşamını sürdüren herkesin mutluluğunu sağlamak anlamına geldiğini belirtti.

Genele hitap eden konut projeleri üretirken herkese hitap edebilecek kurgulara yer verildiğini vurgulayan Ersan, “Konut projesi diğer yapı türlerinden çok daha özel, daha kişisel. Konutta geçen yaşantı hayatın neredeyse 3’te 1’ini oluşturuyor. Yaşamın sürdüğü konutun mutluluk verebiliyor olması gerekiyor. Yapılan araştırmalar gün ışığının enerjiyi artırdığı, daha neşeli olmayı sağladığını gösteriyor.
Biz de Nefis Çankaya Evleri projesini konumlandırma sürecinde konut sahiplerinin gün ışığından maksimum faydalanmasını sağlamaya yönelik çalışmalar hayata geçirdik.

Yaptığımız gün ışığı analizleri sayesinde, dikey kuleler ve yatay bazadan oluşan projeyi her açıdan güneşi içine alacak, birbirlerinin üzerine gölge düşürmeyecek şekilde konumlandırdık. Girdiğiniz anda konut içinde gün ışığı ve manzara sizi kucaklıyor.
Bu sayede gün ışığının mutluluğu da Nefis Çankaya Evleri sahipleriyle olacak” dedi.

İMRAHOR VADİSİ DOĞAL ÇERÇEVEDE
Ersan,  YP İnşaat’ın hayata geçirdiği Nefis Çankaya Evleri’nin de bu anlayışla kurgulandığının altını çizerek, şunları söyledi: “İmza attığımız her projeye ruh katabiliyor olmak bizim için çok önemli. Nefis Çankaya Evleri’nde de bu ruhu katarak, YP İnşaat ile beraber konut sektörüne farklı bir proje kazandırdık. Nefis, İmrahor Vadisi’ni tamamen içine alan bir proje oldu. Konutların hiçbirinin manzarası kapanmadan bu eşsiz manzara izlenebilecek. Hatta salonda yer alan jumbo pencere adeta bir çerçeve gibi tüm manzarayı evlerin içine getirecek.”