Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

NİDAKULE ATAŞEHİR’İN İKLİMLENDİRMEDE TERCİHİ CLIVET SOĞUTMA GRUPLARI VE FORM KLİMA SANTRALLERİ OLDU

TOKİ ve Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı modeliyle LEED kriterlerine göre gerçekleştirilen ve üç adet A Plus ofis projesi olan Nidakule Ataşehir, Nidakule Ataşehir Kuzey ve Nidakule Ataşehir Güney’in iklimlendirilmesi toplam soğutma kapasitesi 10,300 kW olan 12 adet Clivet hava soğutmalı soğutma grubu, 32 adet Form marka ısı geri kazanımlı (Tanbur) klima santrali ve 269 adet Clivet Fan-coil cihazı kullanılarak sağlanıyor.
Form Şirketler Grubu, büyük yapılardaki merkezi iklimlendirme sistemi için enerjinin en etkin ve verimli kullanıldığı sistemlerin uygulanması bilinciyle hareket ediyor. Projede kullanılan Clivet’in hava soğutmalı grupları aynı anda ısıtma ve soğutmanın (dört borulu sistemin) ihtiyaç duyulduğu otel, iş merkezi uygulamaları ve endüstriyel uygulamalarda optimum çözüm sağlıyor.

Clivet ScrewLine³  hava soğutmalı su soğutma grupları 420-1430 kW soğutma kapasitesi aralığına sahip. Cihazlarda çevreci akışkan R134A kullanılıyor ve -10C dış hava şartına kadar standart olarak soğutma yapabiliyor. Enerji verimliliği yüksek olan Form marka isı geri kazanımlı klima santrali, Tanbur sayesinde %70 ısı geri kazanımı sağlıyor.