Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

DOKA, KUMRU ANKARA PROJESİNİN TERCİHİ OLDU

[kutusol=4845] Çankaya’nın merkezinde Kumru Ankara projesi binayı çepeçevre saran sarı perdeleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Karma proje olarak inşa edilen Kumru Ankara projesi toplam 164 adet konut ve açık çarşıdan meydana geliyor. Proje 60 bin 216 metrekare inşaat alanına sahip olarak yükselirken Çankaya’ya sadece özel bir rezidans değil, bir meydan sunmayı planlayan projenin tercihi Doka’dan yana oldu.
Tamamlandığında 125 metre yüksekliğe ulaşması planlanan projede güvenli çalışma ortamı Doka Xclimb 60 Koruma perdesi ile sağlanıyor. Her türlü değişik geometrideki binanın yapısına adapte edilebilen Doka Xclimb 60 Koruma Perdesi ile betonarme yapının çepeçevre boşluksuz kapatılması sağlanarak işçiler için her hava koşulunda maksimum güvenlikli çalışma ortamı yaratılıyor. Kaba yapının yapımını hiçbir şekilde engellemeden yapıyla beraber ve yapı cephesine bitişik hidrolik olarak yükselen sistem ile kule vinçlerin çalışamayacağı yüksek rüzgar hızlarında dahi tırmanma işlemini güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi sağlanıyor. Artan güvenlik hissi nedeni ile proje daha yüksek verimlilik ile sürdürülüyor ve hidrolik sistem sayesinde de vinç kapasitesinden tasarruf ediliyor.