Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

NOVAWOOD GELECEĞİN MİMAR VE TASARIMCILARINA AHŞAP SEKTÖRÜNÜ TANITTI

Atılım Üniversitesi tarafından düzenlenen ve Novawood Genel Müdür Yardımcısı Göksel Yıldız’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans geçtiğimiz ay gerçekleştirildi. Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen konferansta konuşan Göksel Yıldız, Türkiye’de gelişmekte olan sektörlerden biri olan Ahşap Sektörü hakkında bilgi verdi.

AHŞAPLA İLGİLİ PEK ÇOK KONUDA BİLGİ SAHİBİ OLDULAR
Geleceğin mimarları ve tasarımcılarına ahşabı tanıtmak ve sevdirmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte sektörün önemli oyuncularından olan ve bugün 55 ülkeye ihracat yapan Novawood’un hem yurt içi hem yurt dışındaki projeleri tanıtıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansta Novawood Genel Müdür Yardımcısı Göksel Yıldız sektörle ilgili gelişmeleri ve yenilikleri anlattı.

Konferansta ayrıca ahşabı en doğal ve mükemmel haliyle korumak için uygulanan bir ısıl işlem yöntemi olan Thermowood işlemine ve kullanım alanlarına da değinildi. Thermowood teknolojisinin Türkiye’deki ilk temsilcisi olan Novawood’un Thermowood teknolojisi ile oluşturduğu koleksiyonları tanıtılarak mimari projelerde nasıl verimlilik sağladığı konusunda bilgi verildi.