Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SCHÜCO LOJİSTİK VE EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

[kutusol=5045] 66 yıllık deneyimi ile dünyanın 80 ülkesinde faaliyet gösteren sektör lideri Alman alüminyum sistem firması Schüco, dünyadaki en önemli ikinci lojistik ve eğitim merkezini Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Beyazköy’de kurdu. Türkiye dışında Orta Asya ülkeleri ve İran gibi geniş bir bölgeye hizmet veren bu merkez 6.600 m² kapalı depolama alanından başka, son teknoloji makineler ile donatılmış eğitim atölyesi, ders salonu, ofis hacimleriyle beraber 25.000 m² lik bir alan üzerinde konumlanıyor. Schüco, Türkiye’de büyüyen kadrosu ve kurduğu yeni tesis ile inşaat sektöründe, kalite ve yenilikçi anlayışın yerleşmesine de katkıda bulunmayı hedefliyor. Eğitim merkezinde, başta kendi teknik personeline, uygulamacı ve planlamacı gibi iş ortaklarının yanı sıra bölgedeki meslek liselerinin öğrencilerine de sosyal sorumluluk projesi kapsamında yeni nesil alüminyum sistemler üzerine uygulamalı eğitimler veriliyor.
ANDREAS ENGELHARDT: “TÜRKİYE’DE HAYAL BİLE EDEMEDİĞİMİZ BİR BAŞARI ELDE ETTİK”
Açılışta konuşan Schüco CEO’su Andreas Engelhardt şunları söyledi: “Son yıllarda Türkiye’de büyük başarılar elde ettik. Pencereler, kapılar ve cepheler için alüminyum sistemlerin premium segmentinde pazar lideriyiz. 16 yıl önce İstanbul’da bir çalışan ile başladık ve hayal bile edemediğimiz bir başarı elde ettik. Bunda süreklilik, müşteri yakınlığı, hizmet ve mükemmel ürünlerimiz etkili oldu. Bugün İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bodrum ve Adana’daki ofislerde 135 çalışanımız var ve Türkiye’yi İran, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Tacikistan ülkelerinin merkezi haline getirdik.”

LOJİSTİK VE EĞİTİM MERKEZİMİZ SADECE LOJİSTİĞİ GELİŞTİRMEK İÇİN DEĞİL AYNI ZAMANDA MÜŞTERİLERİMİZLE İLETİŞİM KURMAK İÇİN…[kutusag=5046]
“Lojistik ve Eğitim Merkezi merkezimiz, sadece lojistiği iyileştirmek için değil, aynı zamanda öncelikle müşterilerimize ve çalışanlarımıza geçmişte olduğundan daha yoğun bir eğitim deneyimi kazandırması açısından önem taşıyor. Merkezin planlamasına 2014 yılında, inşasına ise Nisan 2015’te başladık, tesisin
2016 yazında faaliyete geçti ve tüm bu süreç, Türk inşaat sektörünün performansının yalnızca güzel yapılar inşa etmekle sınırlı olmadığını, aynı zamanda teslim tarihlerine de riayet edildiğini etkileyici bir ölçüde gösterdi.” Schüco’yu Türkiye’de daha güçlü bir konuma getirmek istiyoruz. Sadece güçlü, uluslararası bir marka bizi rakiplerin taklit ürünlerine karşı korur. Müşteriler ile yatırımcılara, hem güzel görünen hem de gerçek bir ürüne sahip olduklarının güvencesini verir. Bu bağlamda sergi salonumuz büyüklük bakımından Türkiye’de benzersiz, yoğun bir şekilde faydalanılmasını temenni ediyorum. Bu bina bizler için değil, müşterilerimiz ile iletişim kurmak için inşa edildi.”