Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SESSİZ VE ESNEK ATIK SU BORULAMA SİSTEMİ

3 katmanlı atık su boru sistemi Silenta 3A, sıcak/soğuk su ve asidik sıvı transferlerinde kullanılabiliyor. DIN 4109, DIN 4102 sistem standartlarına uygun şekilde formüle edilerek güçlendirilen ve PP’den üretilen ses yalıtımlı Silenta 3A atık su boru sistemi, 4lt/s akış hızında sadece 16 dB ses şiddeti ile tesisat sistemlerinin ihtiyaçları için ideal bir ürün.[kutusag=5009] 

SİLENTA 3A İLE SES AZALTMA
Hem yapı hem hava kaynaklı ses yayılımları hesaplanarak geliştirilen Silenta 3A, 3 katmanlı yapısı ile ses oluşumunu en az seviyelere indiriyor.

Bu yapı sayesinde, atık su tesisatlarında suyun boru yüzeyine çarpması veya baskı yapması sonucunda boru sisteminde oluşan sesler emiliyor. Yine hava yoluyla yayılan ses dalgalarının orta katmanda kullanılan yüksek molekülerli formülü sayesinde dışarı çıkması engelleniyor. 
KOROZYONA VE DARBELERE DAYANMA
Silenta 3A atık su boru sistemi, organik ve inorganik asitlere karşı dayanıklılığı ile kendini ispatlıyor. Deforme olmayan yapısı ve push-fit contalı sistem birleştirme kolaylığı sayesinde sızdırmayan Silenta 3A dökme demire de alternatif. DIN 4102 yangın standardına uygun olan yapısı ile olası bir yangın sırasında zehirli gaz çıkarmıyor.

Ph değerleri 2 ile 12 arasında olan kimyasal ortamlara uygun 3 katmalı boruların iç katmanın kimyasal dayanımı sayesinde boru içerisinde korozyon oluşumu engelleniyor. Yüksek sıcaklık ve darbe dayanımına sahip PP dış katman, yoğun trafik yükü olan alanlarda; yeraltı ve yerüstü drenaj sistemlerinde kullanıma olanak sağlıyor. Isıl genleşme katsayısı sadece 0,06 mm/m°K olan Silenta 3A, bu düşük genleşme katsayısı sayesinde geniş ürün gamında kolay ve hızlı kurulum imkanı da sunuyor.

Silenta 3A, konutlar, endüstriyel binalar, hastaneler, oteller, ofisler, rezidanslar, yer altı drenaj sistemleri,  endüstriyel mutfaklar, merkez vakumlu temizlik sistemleri, egzos gaz sistemleri, kimyasal madde taşıma sistemleri gibi alanlarda kullanılabiliyor.