Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SİKA TÜRKİYE BETON 2017 FUARI’NDAYDI

[kutusol=5048] Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden yapı sektörünün temeli beton ve beton teknolojilerine yönelik büyük buluşma Beton Fuarı, 13-14-15 Nisan’da İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Sika, en yetkin olduğu alanlardan biri olan çimento ve beton teknolojisinde, 100 yılı aşkın tecrübesi ve bilgi birikimiyle geliştirdiği ürünlerini de Beton İstanbul’da tanıttı.

SİKA BETON GRUBU ÜRÜNLERİ
Sika, Çimento üretiminde kullanılan kapasite arttırıcı ve öğütme kolaylaştırıcılarından, hazır beton ve prekast beton üretimindeki amaca özel kimyasal katkı teknolojilerine kadar uzanan çok geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Su ve Çimento Tasarrufu
Yüksek teknoloji ürünü güçlü bir akışkanlaştırıcı olan Sika ViscoCrete, çok yüksek oranda su azaltma özelliği ile yoğun, yüksek dayanımlı ve su geçirimsiz beton üretimi sağlıyor. Uzun işlenebilirlik süresinin ardından hızlı dayanım gelişimi olan Sika ViscoCrete, çimento azaltma ve daha ekonomik karışım dizaynı ile yapı maliyetlerini de azaltıyor.

Enerji Tasarrufu
SikaRapid® ise betonlarda; erken yüksek dayanım sağlayarak erken kalıp açma ve prefabrik üretimlerinde düşük enerji maliyeti sağlıyor.

Optimizasyon
Geciktirici etkisi ile priz süresinin kontrol altında tutulması gereken yapı ve kütle betonlarında kullanılan Sika®Retarder, büyük hacimli beton dökümlerinde soğuk derzlerin oluşması riskini azaltıyor. Yerleştirme koşullarının zor olduğu yerlerde ve betonun santralden uzak mesafede bulunan şantiyeye taşıma işlerinde de rahat kullanımı olan Sika®Retarder, yüksek hava sıcaklıklarında da etkili.

Dayanıklılık
Kullanıma hazır, yüksek oranda konsantre hava sürükleyici beton katkısı Sika®Aer, etkinliğini doğru boyutlarda ve düzgün dağılmış çok miktarda hava gözeneklerinden alıyor. Donma-çözülme direncini ve buz çözücü tuzların etkilerine karşı direnci arttıran Sika®Aer, işlenebilmeyi de iyileştiriyor ve ayrışma riskini azaltarak kohezyonu artıyor. Bu sayede Sika®Aer, uzun ömürlü dayanıklı beton üretilmesine olanak sağlıyor.