Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

VINC’I 8О PERDE VE KOLON KALIPLARI 3. HAVALİMANI PROJESİNDE

[kutusol=5005] TMS Şirketler Grubu altında 2008 yılında kurulan TFK şirketi ile kiralama sektöründe müşterilerimize yardımcı olmaktayız. 3. Havalimanı projesi kapsamında BİHA-TEVAZ İnşaat Adi Ortaklığı tarafından Yapımı üstlenilen İskele 1 kısmında h=18m yüksekliğinde 15 adet ve İskele 2 kısmında 8 adet Körük Binası (FLB) dışında İskele 2 Ana Binası merdiven perdeleri ile K45x120, K45x80 ve K45x60 boyutunda 54 adet kolon kalıbı için TMS Grup çözüm ortağı olarak 300 m² si satılık, 1.250 m² si kiralık olmak üzere toplamda 1.550 m² perde ve kolon kalıbı ile destek vermektedir. 

Körük (FLB) Binaları içerisinde yer alan merdiven şaft kalıbı, asansör şaft kalıbı ve kolon kalıpları h=4,2 m, h=5,3 ve h=6,2 m olmak üzere 3 değişik yükseklikte dökülmektedir. Çelik çerçeve ve kutu profillerden oluşmuş Vinc’i 80 kolon panoları yüzeylerindeki 5cm aralıklı delikler sayesinde minimum 20×20 ebatlı kolonlardan maksimum istenilen her ölçüdeki kolonu yapabilecek şekilde ayarlanabilir.  Değişik yüksekliklerdeki şaft ve perde kalıpları için çeşitli boyutlarda verilen Vinc’i 80 standart panolar, dik kullanıldığı gibi yatay olarak da kullanılıp birbirlerine kilitlerle sabitlenerek istenilen yüksekliklere adaptasyonu kolayca sağlanmaktadır. Vinç kulpları kullanılarak taşınabilen panolar 80kN Beton basıncı altında çalışabilir, yüzeyleri ise dikkatli olunması durumunda uzun süre kullanılabilen, Wisa®-Form Birch Plywood, Wisa®-Form  Elephant ile kaplanmaktadır. Vinc’i 80 perde ve kolon panoları ile kurum yapılırken kullanılan aksesuar malzemelerin azlığı ve ilk montajının olmayışı panellerin logo gibi yan yana yada üst üste konularak kolayca sabitlenmesi sayesinde zaman ve iş gücü de azaltılmış olmaktadır.
Vinc’i 80 standart pano genişlikleri 30, 45, 60, 75, 90, 120, 240 cm ve yükseklikleri  120, 150, 180, 270, 300, 330 cm olarak seçilmiş olup tüm panoların köşeleri masiftir. Bu sayede paneller sağlamlaştırılmış ayrıca köşelerde bırakılan delikler sayesinde panoların levye veya inşaat demiri ile kolayca yer değiştirmesi sağlanmaktadır. Müşteri talebi doğrultusunda panellerimizi elektrostatik toz boyalı veya daldırma galvanizli olarak üretebildiği gibi projenin durumuna göre özel boyutlarda panellerde üretilmektedir.[kutusag=5006] 

Umman-Blue City Projesi, İstanbul-EMAAR Projesi, SuudiArabistan- Al Rajhi Bank Projesi, Ukrayna-Sky Tower Projesi, UMMAN- Muscat Airport Projesi, KATAR- Doha Metro Gold Line Projesi gibi önemli projelerde tercih edilen TMS Grup, Altınsoy İnşaat, Biha-Tevaz İnşaat, Çaba-Artland-İnotek ve Nova İnşaat ile birlikte 3. Havaalanı projesinde çözüm ortağı olarak tercih edilmekten mutluluk duymaktadır.