Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

PROJELER BÜYÜYOR, ÖDEMELER KÜÇÜLÜYOR

[kutusol=5054] Ekonominin lokomotifi inşaat sektöründeki gelişimin projeleri olduğu kadar sektörü de büyüttüğünün altını çizen OP Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, gelişen inşaat firmalarının getirdiği güvenin alıcı nezdinde önemli olduğunu ifade etti.

OFİS SAHİBİ OLMAYI KOLAYLAŞTIRDILAR
Projeyi hayata geçiren firmanın alıcının kararında doğrudan etki ettiğini anımsatan Ünal Pala, şunları söyledi: “Güven, inşaat sektörü için olmazsa olmaz. Alıcı da kendini kanıtlamış, büyük işlere imza atan firmaların ürettiği projelere daha çok ilgi gösteriyor. Firmaya gönül rahatlığıyla güvenen alıcının bu ilgisine karşılık veren firmalar daha güçlü ve geniş ödeme koşullarını müşteriye sunabiliyor. Çok sayıda kişi uygulanan komisyonlar, faizler nedeniyle banka kredisine çekimser kalabiliyor. Bu noktada devreye büyük ve güçlüyse inşaat firması girebiliyor. Alıcı bankaların getirdiği artı yüklerden uzak, faizsiz, komisyonsuz, doğrudan firmayla muhatap olarak çok daha uygun koşullarda yatırımını yapabiliyor. Bu sayede de alıcı bütçesini çok daha donanımlı bir proje için kullanabiliyor hem de daha az ödemiş oluyor. ”

Ünal Pala, hayata geçirdikleri Başkent Ankara’nın yeni sembolü Regnum Sky Tower satış ofisine gelen ziyaretçilerin de en fazla banka kredisinin getirdiği ek yüklerden yakındığını belirterek, “Biz de müşterilerimizin bu sıkıntılarına çözümü, sınırlı sayıda kalan ofislerimizi artı maliyetlerden arındırmakta bulduk. Şu an Regnum Sky Tower’da banka kredisi olmadan, 60 ay 0 faiz fırsatıyla ofis sahibi yapıyoruz” dedi.