Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SIFIR ÇATLAK ÖZELLİĞİ İLE GÜVENLİ VE HIZLI UYGULANABİLEN ZEMİNLER

Sağlık kuruluşlarında zeminin düzgün olması hem personel, hem ziyaretçiler açısından son derece önemlidir. Aynı şekilde okulda çocukların veya kapalı spor salonlarında sporcuların düzgün şekilde yere basmaları, engebelerin oluşmaması çalışmaların sağlıklı şekilde sürdürülebilmesi, bundan kaynaklanacak tehlikelerin önlenmesi için gereklidir.

Bu düşünceden yola çıkılarak geliştirilen Baumit Nivello Quatro Kendinden Yayılan Zemin Şapı, seramik, granit, mermer, parke, laminat, halı veya PVC kaplamalarından önce yüzeyin pürüzsüz hale getirilmesini sağlıyor. Böylece düz zemin üzerine uygulanan kaplamalar daha sağlıklı kullanım olanağı sunuyor. Çimento, beton, kalsiyum sülfat ve asfalt zeminlerin düzeltilmesi için geliştirilen ürünün esneme kabiliyeti, yerden ısıtma sistemleriyle de başarılı sonuçlar elde edilmesine imkan sağlıyor.

Nivello Quatro, özellikle sağlık kuruluşlarında sıkça kullanılan PVC ve benzeri yer kaplamalarının alt yüzeylerinde mükemmel düzgünlükte bir zemin yaratması nedeniyle tercih ediliyor. Yayaların yoğun olduğu ya da tekerlekli ofis araçlarının kullanıldığı mekanlarda çatlak ve kırıkların oluşmadığı yüksek performansı ile farklılaşıyor. Ürün aynı zamanda eski zeminlerin renovasyonu için de tercih ediliyor.

Düşük yüzey gerilimine sahip, “sıfır çatlak” özelliği ile güvenli zeminlerin oluşturulmasına sağlayan Nivello Quatro, aynı zamanda her türlü projede hızlı uygulanabilmesi ve zamandan tasarruf edilmesi nedeni ile de ekonomik bir çözüm olarak değerlendiriliyor.