Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

KONUTTA 4. ÇEYREK BEKLENTİSİ YÜKSEK

[kutusag=5093]Son büyüme rakamları, dövizin sürekli düşme eğiliminde olması ve BİST’in 100 bin bandına gelmesi ile piyasalar moral bulurken, bu olumlu gelişmelerin Ramazan ve yaz başlangıcı nedeniyle konuta yeteri kadar yansımadığını belirten YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, buna karşın 4. çeyrekte beklentilerinin üst düzeye ulaştığını kaydetti.

Osman Cem Çankaya, alımlarda halen tam olarak atlatılamayan endişenin Eylül, Ekim ile yok olmasını beklediklerini ifade ederek, şunları söyledi: “GYODER, kısa süre önce bir yılda 1 milyon konutun el değiştirdiğini bildirdi. Siyasi ve ekonomik yapıdaki tüm sorunlara karşın bu ciddi bir rakam. Demek ki Türk inşaat sektörü, olumsuzluklara karşın gerek yurt içi, gerekse küresel inşaat pazarında payını giderek artırıyor. Ayrıca büyükşehirlerimizdeki büyümenin konut sektörüne talebi sürekli sıcak tutacağını ve önümüzdeki 20 yılda sektör gelişiminin hızla devam edeceğini düşünüyorum. Biz ve bizim gibi köklü firmaların beklenti çıtası her zaman yüksek olur. Her koşulda üretime devam eder, sıkıntılara karşın ürettiğimiz formüllerle güzel sonuçlar almaya çalışırız. Tüm veriler, gözlemler bu yıl 4. çeyreğin sektörümüz adına başarılı geçeceğini gösteriyor.”