Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

2013 Kapı Fuarı

Demos Fuarcılık tarafından bu yıl 7.si düzenlenecek fuar, kapı sektöründe faaliyet gösteren profesyonellere ev sahipliği yapacak. 4 gün süresince, 3 salonda, 150’ye yakın katılımcıyla 20 binin üzerinde ziyaretçi ağırlanacak. Yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da yoğun ilgi gören fuarı, Azerbaycan, Bulgaristan, İran, Özbekistan, Rusya, Suriye, Ukrayna ve Yunanistan’dan da pek çok alıcı grup ziyaret edecek.

Demos Fuarcılık Genel Müdürü Hüseyin Aslan, “Kapı Fuarı, Demos Fuarcılığın en önemli ve İstanbul’daki ilk projesidir. Kapı Fuarı’nın çalışmalarına ilk başladığımızda insanların aklında kapının fuarı mı olur düşüncesi vardı. Ama bugün şunu görüyoruz ki, 2006 yılındaki ilk fuardan bu güne kadar geçen süre içerisinde kapı fuarı kapılarını hep başarılara açarak ülkemizin sektörel anlamda en önemli uluslar arası ihtisas fuarlarından biri haline geldi. 18.873 profesyonel ziyaretçi tarafından gezilen 6. Uluslararası Kapı Fuarı katılımcısına ve ülke ekonomisine büyük katkı sağladı. 2.042 Yabancı ziyaretçiyle Uluslararası kapı ticaret platformu haline gelen Kapı Fuarı 2013 hazırlıkları tamamlandı. 17–20 Ocak 2013 tarihlerinde kapıları açıyoruz. Kapı Fuarı, dünya kapı sektörü için ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Dünya`da tanınan sektör fuarları arasında yer alan fuar, gelişen kapı sektörü için buluşma noktası olmaya devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Kapı Fuarının ziyaretçi profilini; mobilya-kapı mağazaları, zincir mağazalar, toptancılar, dağıtıcılar, ithalatçılar, ihracatçılar, mimarlar, iç mimarlar, dekoratörler, endüstriyel tasarımcılar ve mobilya yan sanayi üreticileri başta olmak üzere kapı sektörü ile ilgili tüm profesyoneller oluşturuyor.