Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Aksan, Burak Alüminyum bünyesine katıldı

Türkiye ve dünya alüminyum sektöründe tedarikçi olmanın yanı sıra çözüm ortağı olmayı da hedefleyen Burak Alüminyum, Aksan bünyesine katıldı. Isıtma-soğutma, havacılık, savunma sanayi, otomotiv ve mobilya gibi, A’dan Z’ye, endüstriyel tasarıma sahip ürünlerin yer aldığı sektörlerde de “Ben de varım” dedi. 5 kıtada 36 ülkeye ihraç yapan şirket, Lüleburgaz’daki yeni fabrikası ile birlikte dünya markası olma yolunda da önemli bir yol aldı.

Ekstrüzyon profil üretiminin yanı sıra, konusunda öncü ve uzman olma geleneğine sahip Aksan’ı kendi ailelerinin içine katan Burak Alüminyum’un Başkan Yardımcısı Abdullah Demir, gelişmeyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Sektörümüzün üniversitesi ve ekolü diyebileceğimiz bir müesseseyi bünyemize katarak stratejimiz olan, “yapılmayanı yapmak” fikrini hayata geçirmek istedik. Böylece Aksan’ın gelenek ve tecrübesini, dinamikliğimiz ile birleştirip daha büyük hedeflere koşmak istiyoruz.

Aksan, hiçbir değişikliğe uğramadan, müşterilerine aynı hizmeti daha üstün teknolojik imkanlarla sunmaya devam edecek. Lüleburgaz Muratlı’daki tesislerde alüminyum sektörünün önde gelen makinaları lindemann (Alman), farrel (ABD), tecalex presleriyle (İspanya), monti (İtalya) firmasından eloksal (yüzey işlem) tesisi Aksan’ın müşterileri için hizmet veriyor.”