Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut

2012 senesi Bulut İnşaat için verimli bir sene oldu. Öne çıkan projelerimiz ve iyi bir satış grafiğimiz var. Önemli olan projeyi satmaktır elbette ama bir önemli nokta da o projenin imal edilme sürecidir. Bu süreci de iyi geçirdik. Projelerimiz planlandığı gibi imal edilerek satışa sunuldu. 2013 senesinde de bu ivmenin devam edeceği yönünde öngörülerimiz var.

Mütekabiliyet Yasası ve Kentsel Dönüşüm Yasası imal-satış sürecine direkt etki edecektir. Kentsel Dönüşüm çalışmaları hız aldığı zaman 2014 ve 2015 senelerinde şehir dışı yapılaşmada bir çeşit talep azlığı doğacaktır. Şehir içinde açılan boşluklar, projeler ile dolacak dolayısıyla, kişilerin talebi şehir içi yerleşim noktalarına kayacaktır. Elbette bu, bir süre için negatif etki yaratır ama sonucunda daha değerli, daha yaşanılır kent siluetleri oluştuğunda pozitif yöne döner. İnşaat firmalarının bu noktada yatırımlarını iyi analiz etmeleri gerekir. Kentsel Dönüşüm süreci yatırım açısından yararlı gibi gözüküyor fakat inşaat işi, ağır sorumluluk gerektiren, iş yükü fazla olan bir alan. Vizyoner olmak gerekiyor. Örneğin Bulut İnşaat olarak, yapmakta olduğumuz her projede yeraltına indirdiğimiz garajlarda her park noktasında geleceğin elektrikli araçları için şarj noktaları ekliyoruz. Benzer gelecek yatırımları inşaat sektörünün rotasını iyi bir yöne doğru itecektir.