Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Doğru kullanım ile yüksek tasarruf

Isıtma ve soğutma sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin, enerji tasarrufuna dayalı yeni teknolojiler geliştirmek için her yıl milyonlarca dolar yatırım gerçekleştirdikleri piyasada Baymak; yüksek enerji tasarrufu sağlayan ve kullanım kolaylığı ile dikkat çeken yoğuşmalı kombileri ile pazarda lider. Pazar liderliğinin yanı sıra tüketici ve çevre dostu üretim anlayışı ile bilgilendirmeye de önem veren Baymak, kışı ekonomik geçirmenin ipuçlarını paylaşıyor.

Yoğuşmalı Kombileri, Konvensiyonel-hermatik kombiler yerine tercih edilerek hem doğaya hem cebinize katkı sağlamış olursunuz. Yoğuşmalı kombiler, buharı yoğuşturan teknoloji sayesinde ısı bacadan geri kazanıldığı için verim değeri diğer kombilere göre daha yüksektir.

Isıtılan alanın sıcaklığını kontrol eden ve istenilen sıcaklıkta kalmasını otomatik olarak ayarlayan oda termostatı ve ya radyatörler üzerinde bulunan termostatik vanalar kullanılmalı. Bu sayede ideal ortam sıcaklığını sağladığınızda otomatik olarak ateşleme duracak ve yakıt tasarrufu sağlanmış olacaktır.

Her yıl kış aylarına girerken periyodik olarak radyatör temizliği ve kombi bakımını yaptırmak gereklidir. Daha güvenli ve daha kaliteli ısınma için özellikle periyodik bakımlar mutlaka yetkili servislere yaptırılmalıdır.

Isıtılacak alanın, yapının doğru bir şekilde ısı yalıtımının sağlanmış olması önemlidir. Bu sayede içeride ki sıcak havanın dışarıya kaçması engellenmiş olur. Kışın yakıt tasarrufu sağlayan yalıtım, yazın ise ortamın daha serin olmasına yardımcı olur. Mümkünse ısıcam kullanılmalı, çift cam gibi ısı yalıtımına katkı sağlayan pencere sistemleri ile bütünlük sağlanmalı

Radyatörlerin önleri ve üstleri kapatılmamalı, açık tutulmalı, alanın dekorasyonu radyatörler göz önüne alınarak doğru şekilde yapılmalı ki ortamda ki sıcak hava akışı ve dağılımı engellenmemiş olsun. Odaların sık sık havalandırılarak içeriye taze O2 (oksijen) girmesi sağlanmalı. Bu sayede oluşabilecek bağ ağrısı şikayetleri de azaltılabilir. Yapılan en büyük hata, sadece evde olunan vakitlerde kombiyi yakmak ya da sıcaklık ayarını yapmak için kombiyi açıp kapatmaktır. Kış başladığında, kombinizi çalıştırma ihtiyacı hissettiğiniz tarihten itibaren mevsim sonuna kadar düşük sıcaklıkta sürekli açık kalması önerilir. Böylece cihazın daha fazla gaz harcayarak ateşleme yapmasını engellemiş ve daha az gaz ile daha uzun süre kullanım sağlamış olursunuz.

Kombinizin yıllık bakımlarını mutlaka yetkili servislere yaptırarak cihazınızın kullanım ömrünü uzatarak yakıt tasarrufu sağlarsınız.

Kombi, özellikle doğalgazın yanıcı bir gaz olmasından dolayı emniyet sistemlerinin çok gelişmiş olması gereken bir üründür. Baymak’ın öncelikli hedefi hem verimlilik hem de arıza ve emniyet sistemlerinin güvenilir olması ve müşterilerine % 100 emniyet ve huzur vermektir. Kombi pazarında lider olan Baymak, yoğuşmalı kombilerine 7 yıl garanti vererek tüketiciye güven vermeye devam ediyor. Baymak-BDR Group, kaliteden ödün vermeden ve uygun fiyat politikasıyla hem ürün çeşitliliğini farklı marka stratejileri ile arttırıyor hem de yoğuşmalı kombi cihazlarında yeni ürünleri Türkiye pazarına sunuyor.

Dünya enerji piyasalarındaki dalgalanmaların tetiklediği enerji fiyatlarındaki artışlar üretim gerçekleştiren şirketleri olduğu kadar ev tüketicilerini de zorlamaya başladı. Ülkeler bir yandan alternatif enerji kaynaklarını araştırırken, ulusal firmalar da enerji tasarrufunu ön plana alan ürünler üzerinde çalışarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye çalışıyor. Türkiye’nin önde gelen firmalarından Baymak, her fırsatta bu konudaki hassasiyetini tüm marka ve ürünleriyle yerine getiriyor. Sahip olduğu 60.000 m2 modern üretim tesisleri ve Ar-Ge laboratuarları ile pazarda güçlü olan Baymak, yoğuşmalı kombileri ile bir yandan enerji tasarrufu sağlarken diğer yandan tüketicinin cebini de rahatlatıyor.