Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Emaar Boulevardi, “Dünyanın en iyisi” oldu

Bu yıl Eylül ayında Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde Avrupa’nın 29 ülkesi içinde “En İyi Karma Kullanım Mimari Tasarım” ödülünü kazanarak Avrupa Kıtası’nı Dünya klasmanında temsil etme hakkı kazanan proje, 07 Aralık 2012 tarihinde Dünya Gayrimenkul Ödülleri’nde “Dünya’nın En İyi Karma Kullanım Mimari Tasarım” ödülünü kazandı. Emaar Boulevardi, Afrika, Arabistan, Asya Pasifik, Kanada, Orta ve Güney Amerika ve Birleşik Krallık ülkelerinin en iyilerini geride bırakarak, uluslararası dalda en prestijli gayrimenkul ödülünün sahibi oldu. Emaar Boulevardi projesinin başarısı, Türkiye’nin mimarlık ortamının uluslararası standartları belirleyen bir noktaya geldiğini ortaya koyuyor.

Dünya’nın önde gelen gayrimenkul geliştiricilerinden “Emaar Properties”in Türkiye’deki projesinde, Murat Kader ve Sema Eser Özsaruhan yönetiminde genç ve dinamik bir kadroya sahip iki design group’la işbirliğine gitmiştir. Bu ortak mesai Türkiye’nin uluslararası mimarlık alanında hızla artan etkinliğine katkı vermektedir.

iki design group’un master plan, konsept ve uygulama projelerinin hazırlığını üstlendiği Emaar Boulevardi, ofis, konut, eğlence, otel ve alışveriş işlevlerini şehrin kültürel hayatını zenginleştiren açık alanlar ve kamusal mekanlarla buluşturuyor.

Anadolu Yakası’nda İstanbul’un ana ulaşım ekseni üzerinde yer alan ve metro bağlantısına sahip Emaar Boulevardi, kendini içe kapanık bir mimariyle şehirden soyutlamadan, çevresiyle süreklilik kurarak, şehrin bir parçası olmayı hedefliyor.