Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Interior

“Stil yaratmak istiyorsanız, gidip mezarlığa bakın.”

Tasarım ve stil arasındaki farktan bahsediyorum.

Dizayn yaşayandır stilse ölü olan diyorum.

Ölü, çünkü onlar geçmişteydi.

Örneğin Hüseyin Çağlayan’a bir bakın, günümüz sınırlarını zorlayan bir tasarımcı o. Ama bazı tasarımcılar da var ki; onlar, geçmişe gidip geçmişten kopyalayanlar… Yani onlar mezarlığa gidiyorlar ve eski tarzlara bakıp kopyalıyorlar aslında.

“Tasarımlarımda bir çok kareler var.”

İnsanlar yok diyor ama var!

Tamamen kriterlere bağlı… Issey Miyake için mükemmel deodorant ve parfüm şişeleri yaptım birbirlerini tamamlayan. Bunun gibi şeyler… Mükemmel Cartesian geometrisini takdir ederim. Sanırım gözü olan herkes minimalizme ve mükemmel küpe ve güzel olan her şeye saygı duyabilir.

KARIM RASHID

“Tasarım bir bütündür benim için belirli aşamalarda sırayla değil; işlevsel ve biçimsel sorunları, malzemesi aynı anda çözülmelidir. Ancak o zaman başarılı mekan çözümleri yakalanabilir. İçmimarinin zorluğu da zaten bütün sanatsal ve işlevsel sorunlarının teker teker değil de aynı anda çözülmek zorunda olmasından kaynaklanır. Benim için bir mekanın tasarlanması başlangıç olarak nihayi kullanıcının yeni hayat biçimini şekillendirecek, yeni bir hayat kültürü oluşturacak, yeni bir ruha hizmet edecek bir konstrüksiyon bilgisidir. Her malzeme ve biçimsel her tutum bu fikre sadece hizmet eder ve kendi başına bir değer oluşturamaz. “

MAHMUT NUVİT