Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

“Özgürlük Adası´ın Tasarımcısı Zow İstanbul Fuarı’nda

İç Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Başkanı Sn. Y. Taner Gültekin’in de katkılarıyla konusunda uzman isimlerin panel ve seminerler vereceği ZOW Essentials’da bu yıl Dror Benshetrit, “Kentsel Dönüşümün İç Mimariye Etkileri ve Ahşabın Mimaride Kullanımı” konulu seminerle yer alacak. Karadeniz’de 16.5 milyon m2 alanda “Özgürlük Adası” adı altında kurulması düşünülen yapay “HavvAda”nın da tasarımcısı olan Benshetrit, özellikle Türk katılımcı ve ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle bekleniyor. Eindhoven Üniversitesi Tasarım Akademisi mezunu New York asıllı mimarın deneyim ve bilgilerinden faydalanmak isteyen öğrenciler de bu yıl fuarın ziyaretçileri arasında.

KÜLTÜR VE TİCARET KURUMU’NUN EN GENÇ ÜYESİ

Materyal, teknoloji ve geometride hareketin kökenini açığa çıkarmış ve bu kavramı tasarımlarına yansıtmayı başarmış, en ünlü eseri New York’taki Soho Binası olan ve bir çok ünlü markaya tasarım desteği sağlayan Dror Benshetrit, birçok ürünüyle IF Ürün Tasarım Ödülü gibi dünyada çok değer verilen ödüllerin sahibi de olmuştur. Dünyanın dört bir köşesinde verdiği dersler ve seminerlerde yüzlerce insanı bir araya getirmiş tasarımcı, yumuşak çizgisiyle ve kullandığı renklerle tasarladığı otel ve cafe’lerden, mutfak ve banyo aksesuvarlarına kadar her ayrıntıda farkını hissettiren Phillipe Starck ve Marcel Wanders gibi üyeleri temsil eden Kültür ve Ticaret kurumunun da en genç üyesi olma ayrıcalığına sahiptir.