Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Rings İstanbul Yelin Evcen & Gönül Ardal

“Daire yerleşim planlarında, mimarın belirlediği mekan oluşumlarına uyuldu ve oda duvarları, kapıları, banyo ve mutfaklarına müdahale edilmedi. Yaşam alanı olan salonlarda yemek bölümünün ve oturma bölümünün yerleri belirlendi, mekana göre özel mobilya tasarımları ve renk seçimleri yapıldı. Yatak odalarında kullanıcılara farklı alternatifler sunabilmek açısından her oda farklı bir yaş grubundan çocuğun kullanımına uyabilecek şekilde tasarlandı. 4+1 dairede bir 4 yaş çocuk, bir 16 yaş genç odası tasarlanırken bir oda da oturma-çalışma odası olarak planlandı. 2+1 dairede ise 7 yaş çocuk odası yapılması planlandı. Ebeveyn yatak odaları mobilyaları, soyunma odalarıyla birlikte tasarlandı ve yerindeki ölçüye göre özel imalat yaptırıldı.”

“Örnek daireleri ziyaret ederek konut alımına yön verecek kişilere fikir verecek ve kendilerini dairede yaşarken hayal edebilecekleri sıcaklıkta, mobilya mağazalarında sergilenenlerden farklı olarak mekana özel tasarlanmış mobilyalar ile üzerinde özenle çalışılmış bir renk skalasına uyarak seçilen tekstil ve aksesuarlar tercih edildi.”