Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Schüco

Kullanılan Ürünler

Next Level konut bloğunda standart Schüco FW 50+ kapaklı cephe, bina otomasyon sistemine bağlanan motorlu AWS 102 PAF cephe içi dışa paralel yönde açılan kanat, ASS 50 sürme ve ADS 65 kapı sistemleri tercih edilmiştir.

Next Level ofis cepheleri için ise Schüco standart UCC 65 SG sistemi baz alınarak mimari ihtiyaçları karşılamak üzere bir strüktürel silikon panel sistemi geliştirilmiştir. Bu sistemin seçiminde; yüksek bir yapı olması sebebiyle uygulamada kolaylık sağlaması, şantiyedeki montaj sürecinin kısalması ve sistemin yataydaki dinamik deprem hareketlerine izin vermesi etkili olmuştur.

Ofis cepheleri aynı özel Schüco sistemi baz alınarak çeşitli tip görünüşlere (kapaklı ve silikon) ve formlara (düz, kademeli ve parabolik) uygun olarak tasarlanmıştır. Kuzeybatı cephesinde “twist” şeklinde hafif bir açıyla dönerek hareket eden silikon cepheler bulunmaktadır. Bu hareketli cepheler bina düzleminin ilerisi ve gerisine üçüncü boyutta hareket eden kademeli ve parabolik olmak üzere iki tip panelden oluşmaktadır. Tasarım sürecinden imalat ve montaj şekline kadar farklılık gösteren bu özel parabolik formdaki panellerin bir araya gelmesiyle yapıda hedeflendiği gibi özgün bir mimari etki yakalanması sağlanmıştır.