Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sektörün liderleri inşaat konferansında buluştu

Eventuum /MTI Turizm tarafından düzenlenen  “İnşaat ve Konut Konferansı 2012” 12 Aralık 2012 çarşamba günü Marriott Hotel Asia’da yapıldı. Çuhadaroğlu Alüminyum Sistemleri’nin yemek sponsoru; Ariston Thermo Group, Winsa PVC Kapı Pencere Panjur Sistemleri ile Arı Fuarcılık’ın genel sponsor olduğu konferansın açılışı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Yardımcısı Mehmet Vargün tarafından yapıldı. İnşaat ve konut sektörünün profesyonellerini buluşturan konferansta konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Hasan Rahvalı, Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay, Düzce Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Latif Onur Uğur, Şeker Finans’ın Genel Müdürü Bahadır Teker, Gazeteci-Yazar-Ekonomist Deniz Gökçe, Okan Üniversitesi’nden Prof. Dr. Saba Özmen, İMDER Başkanı Cüneyt Divriş, Fibaro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Küpeli ve Yapı Denetim Kuruluşları Başkan Vekili Tekin Saraçoğlu sektöre ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

“Kentsel Dönüşüm” temalı forum bölümü ise Emlak Kulisi İmtiyaz Sahibi Tebernüş Kireçci moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Forumda, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, IBB Kentsel Dönüşüm Müdürü İdris Atabay, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ahmet Demircan, Şeker Finans’ın Genel Müdürü Bahadır Teker ve Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu sektöre yönelik yeni yaklaşımlarını paylaştı.