Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ascendum Holding CEO Mahir Hocaoğlu

Volvo İş Makinaları, Sandvik Mobil Kırma ve Eleme Üniteleri, Chigago Pneumatic Hidrolik Kırıcılar ve Kompresörler, Konecranes Liman Ekipmanları’nın Türkiye satış ve servis hizmetlerini yürüten Ascendum Makina Yatırım Holding 2012 yılını oldukça hareketli ve heyecanlı geçirdi. Yıl içinde her ürün grubundan ve her segmentten müşterisiyle gerek fuarlar ve özel saha etkinlikleriyle gerekse de dijital dünyada fark yaratan çalışmalarıyla bir araya gelen Ascendum Holding bünyesindeki markalarla ilgili olarak da hareketli günler yaşandı. Volvo’nun 180. yılını kutladığı 2012 yılı içinde havayolu, demiryolu ve liman ekipmanlarının güçlü markası Konecranes de Air Rail Türkiye organizasyonuyla Ascendum Holding bünyesine dahil oldu. Türkiye iş makinaları pazarının yüzde 10 büyüme öngörüsüyle girdiği 2012 yılında, geride bıraktığımız ilk 11 ay itibariyle satılan makine adedi İMDER verilerine göre toplam 10 bin 708. Bu rakam sektörün geçen yılın ilk 11 ayına göre yüzde 13 oranında büyüdüğünü gösteriyor.

Dünyanın ekonomi çarkları yavaşlarken, Türkiye’nin dinamik yapısının dışarıdan herkes tarafından yakın izlemeye alındığını görüyoruz. Türkiye bulunduğu coğrafyada daha etkin ve stratejik olarak da çok önemli bir ülke konumuna geldi. İçinde bulunduğumuz coğrafyada, komşularımızın bir kısmında yaşanan ekonomik çöküntü, diğer bölümünde yaşanan siyasi kargaşalar, Türkiye’nin lider bir ülke konumuna gelmesinde hızlandırıcı rol oynuyor. Bu gelişmelerin ışığı altında Türkiye altyapı yatırımlarını gerçekleştirirken, ihracatını artırmanın yollarını arıyor ve bölgesinde bir model ve lokomotif oluyor.

İş makinalarının yoğunlukla kullanıldığı konut projeleri, yol yapım projeleri, madencilik sektörü, hidroelektrik santral yapımı ve kentsel dönüşüm projelerindeki büyüme potansiyeli ve hareketlilik, iş makinaları sektörünün de daha uzun süre canlı ve hareketli olacağını gösteriyor. Volvo İş Makinaları olarak sektörümüzde, tüm yatırımcılara işletme maliyetlerinde büyük yakıt tasarrufları sağlamaya; Volvo’nun kalite, güvenlik ve çevre değerleriyle uyumlu makinaları ve hizmetlerimizi sektörümüzde tüm yatırımcıların hizmetine sunarken birlikte büyümeye devam edeceğiz. Ascendum Holding ailesi olarak tüm enerjimiz ve yeni hedeflerimizle 2013 yılına hazırlanıyoruz.