Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Aydınlatma sektörünün buluşması için geri sayım başladı

Avrupa, Asya ve Afrika ülkeleri olmak üzere tüm dünya pazarını hedef alan ve aydınlatma sektörünün büyüme potansiyeline önemli derecede katkı sağlayan Lighttech, elektrik, aydınlatma, led aydınlatma ve enerji bölümlerinden oluşacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere sektörün önemli dernek ve kuruluşlarının desteğiyle düzenlenen fuarda 2012 yılında 166 lider firma yer aldı. Başta ABD, Çin, G.Kore, İngiltere, İsveç, İtalya, Singapur, Romanya, Taiwan’dan 73 yabancı firmanın katılım gösterdiği fuar, 7653 m2 net alan üzerinde gerçekleşti. Fuar, 782’si yabancı, 15.518 profesyonel ziyaretçi tarafından gezildi. Katılımcı firmalara ciddi ihracat potansiyeli sunmasıyla tedarik üssü olan Lighttech 2013’te de dünyanın birçok noktasından gelen profesyonel ziyaretçileri ağırlayacak.

Günümüz mimarisinde aydınlatma ürünleri sadece aydınlatma amacıyla değil, mekanlara stil katma ve enerji tasarrufu sağlaması amacıyla da yayılım göstermeye başlamıştır. Konut, otel, alışveriş merkezleri, hastane, okul, üniversite gibi yapılarda mekan tasarım ve iç dizayna verilen önemin artması sektörün özgün tasarım ürünleri üretmesini kaçınılmaz kılmıştır. Dünyanın birçok noktasında üretilen bu tasarımların bir arada sunulacağı, verimli bir iş platformu olan fuarın önemli bir bölümünü de, geleceğin teknolojisi led aydınlatma ürünleri oluşturacak.

Fuarda; şehir, meydan, yol, bahçe, havuz vb. aydınlatma çözümleri ile aydınlatma ve dekorasyon ihtiyacına karşılık gelen her türlü iç ve dış aydınlatma ürünü ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Konfor ve güvenlik sağlayan bina otomasyon ve elektrik malzemeleri ürünleri, dekoratif ve pratik ürünler fuarda yerini alırken, enerji ve enerji iletimi ile ilgili her türlü ürün de alıcısı ile buluşacak.