Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bes Yatırım, internet ve yüksek teknoloji alanlarındaki girişimcilere kapısını açıyor

Farklı disiplinlerden güçlü bir ekip tarafından kurulan BES Yatırım; internet ve ileri teknoloji alanlarındaki girişimlerin büyümesi ve gelişmesine destek olacak. Yeni fikirleri ve girişimcileri de destekleyecek fon, mentorluk ve yazılım geliştirme fonksiyonlarını tek çatı altında toplayan BES Yatırım; fikir veya uygulama aşamasında projeleri olan girişimcilere kapısını açıyor.

Bir risk sermayesi şirketi olan BES Yatırım’ın kurucu ortakları arasında Burak Kızılhan, Ali Serim, Serter Varol ve Emre Yılmaz yer alıyor. Deneyimli ekip; fon yönetimi, şirket satın almaları ve birleşmeler, strateji, iş geliştirme ve pazarlama alanlarında BES Yatırım’a yön verecek.

Türkiye’den dünya markaları ve global projeler çıkaracaklarına inandıklarını belirten BES Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kızılhan “Mobil pazar günümüz ve geleceğin en çok büyüyen, gelecek vadeden alanlar arasında yer alıyor. Bu alandaki ilk yatırımlarımızı kendi geliştirdiğimiz projelere yapıyoruz. iPhone ve Android platformlarında kullanılabilen uygulamalar ile adımızdan sıkça söz ettireceğiz. Kısa zaman içinde yüz binlerce kullanıcı sayısına hızla ulaşacak uluslararası hedefleri olan bir projemiz hazır olacak ve bunu yenileri takip edecek. Yakın zaman önce hayata geçen bir şirket olmasına rağmen BES Yatırım emeklemeden koşmaya hazır” dedi.

Kızılhan, “Küresel yatırım eğilimlerine baktığımızda internet, mobil ve teknoloji sektörleri yüzde 20-30 arasında pay alıyor. Gelecek dönemde yatırımların ve satın almaların hızlı olacağı bir döneme girmek üzereyiz. İnternet ve mobil ekosistemine hız katması beklenen ve melek yatırımcılık konusunun işleyişini ele alan “Bireysel Katılım Sermayesi Yönetmeliği Teşvik Taslağı; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından desteklenen projelerle ilgili çalışmalar bile bizim gibi girişimcilere manen büyük destek oluyor. Cesur adımlar atmamızı kolaylaştırıyor” diyerek sözlerini tamamladı.