Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

BTM’nin 7 Oscar’ı

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından düzenlenen geleneksel Başarılı Sanayi Kuruluşları ödül töreninde BTM, 7 kategoride “Başarı” ödüllerinin sahibi oldu. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımıyla onurlandırdığı Hilton Oteli’nde düzenlenen törende; en yüksek yatırım, üretim, ihracat gerçekleştiren, en fazla istihdam sağlayan, en yüksek vergi ödeyen KOBİ’ler ile başarılı Ar-Ge, inovasyon çalışmaları, yılın başarılı kadın girişimcisi, genç girişimcisi ödülleri, ‘’Odamızın Çınarları’’ ve ‘’İzmir’e Değer Katanlar” da dahil olmak üzere toplam 253 ödül sahiplerini buldu. EBSO’nun Başarılı Sanayi Kuruluşları değerlerdirmesinde ödülleri toplayan BTM ise Başarılı İnovasyon Çalışmaları, 25. Yılını Tamamlamış Firma Ödülü, Yarattığı Marka ile “Yurt Dışı Üstün Satış Performansı Ödülü”, Kompozit ve Diğer Mineral Ürünler Sanayi Meslek Grubunda “En Yüksek Yatırım Gerçekleştiren Firma”, “En Yüksek Üretim Gerçekleştiren Firma”, “En Fazla İstihdam Sağlayan Firma” olmak üzere üç birincilik “En Yüksek İhracatı Gerçekleştiren Firma” dalında ikincilik ödüllerinin sahibi oldu. EBSO’nun ödül töreninde BTM’nin ödüllerini BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez aldı.

Ödülleri teslim alan Ürkmez “BTM olarak her zaman önce kendimizi, sonra sektörümüzü bir adım öne taşımayı amaçladık. Yapmış olduğumuz tüm çalışmaların ödüllendirilmiş olması bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. BTM, bundan sonra da insana, inovasyona ve Ar-Ge’ye yatırım yapmaya devam edecek, sektöründeki örnek firmaların başında gelecektir” dedi.