Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

DAB Frekans Konvertörlü Sirkülasyon Pompaları

Isıtma soğutma sektörünün lideri Baymak, tam çözüm hizmet anlayışı ile ihtiyacınızın tamamını tek bir merkezden gidermeniz için çalışıyor. Üstün teknolojili üretim üssü, çevre dostu Baymak anlayışı, enerji tasarrufuna verilen önem Baymak Evoplus Pompa ‘da da kendini gösteriyor.

Baymak Evoplus serisi sirkülasyon pompaları; ısıtma, havalandırma, klima ve güneş enerjisi sistemlerinde kullanılabilen, çevreye duyarlı ve tasarruflu bir yardımcıdır. Evoplus yaşamı geliştirmek için tasarlanmış yenilikçi bir üründür. Elektronik kontrol ile yüksek performans, düşük enerji tüketimi ve kolay kullanım ile tüketici dostudur.

Baymak Evoplus, teknoloji ile entegre edilmiş zeka ve eko-tasarımı bir arada bulundurarak enerji israfına son vermektedir. Enerji tüketiminde geleneksel sirkülasyon pompalarına göre % 70’e varan tasarruf sağlamaktadır. Evoplus kurulum, bakım ve kontrol açısından önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlar. Ecodesign Direktifi (Erp), AB’deki güncel gelişmelere uygun olarak adapte edilmiş, enerji ve çevrenin bütünleştiği, önemli değişim potansiyeli içeren bir düzenlemedir. Ecodesign Direktifi (Erp), 2009/125/CE:, tüm enerji ile ilgili ürünler hakkında yasal düzenlemeler içerir ve yüksek verimli akıllı ürünler ile çevreye verilen zararı minimuma indirmeyi hedefler.

Ecodesign Direktifi (Erp)’ne göre 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle A Sınıfı tüm sirkülatörler için Enerji Verimlilik Endeksi (EEI) 0.27 değerini aşmamalıdır.** 1 Ağustos 2015 itibaren Enerji Verimliliği Endeksi (EEI) sınır değeri daha da düşük olacaktır. Baymak Evoplus pompaların tümü yasal zorunluluk olan Enerji Verimliliği Endeksi’ ne uygun olarak üretilmektedir. Çevre dostu Baymak, geniş ürün yelpazesi ile ısıtma soğutma sektöründe lider marka olarak tüm ürünlerinin kalite standartlarına uygun olarak üretilmesini sağlar.

**23 Eylül 2011 tarihinde resmi gazetede yayınlanan ‘’ Bağımsız ve Ürünlere Entegre Salmastrasız Devirdaim Pompaları ile ilgili Çevreye Duyarlı Tasarım Gereklerine Dair Tebliğ (SGM-2011/15’’ tebliğ gereğince üründen bağımsız kullanılan sirkülasyon pompalarında 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren zorunlu tutulan verimlilik şartı; 1 Ocak 2014 tarihinde uygulama zorunluluğu getirilerek; 1 yıl daha uzatılmıştır.