Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Hidrotam’dan hafif çelik sektörüne SFS-International sistemi

Türkiye’nin en büyük hafif çelik üretim sistemleri tedarikçisi olan ve Türkiye’nin en büyük üretici firmalarına hizmet veren SFS-International, Türkiye’deki yeni oluşumu ile hem yazılım ve proje desteği sağlayacak hem de yerli üretim roll-forming hatlarını ve yerli teknik destek imkanını müşterilerine sunacak. SFS-International yerli partneri Hidrotam, 1994 yılından bu yana Türk makina sanayi içerisinde Ar-Ge projeleri üreten, beyaz eşya, otomotiv, depolama, inşaat, elektrik ve enerji ile beş ana sektöre özel üretim hatları üreten, anahtar teslim özel çözümler sunan, verimlilik odaklı ve kendi teknolojisini yaratan bir firma…

SFS-INTERNATIONAL ÜRÜNLERİ

ProCAD: Detay çizimleri, statik analiz raporu, malzeme listeleri, çelik karkas sistemleri için kusursuz ve hatasız üretim sağlayan, karkas türü yapıların üretimini yapan her türlü makina ile uyumlu çalışan CNC dosyaları oluşturur.

ProCAM: Hatasız ve kusursuz bir çelik karkas sistemi için çok önemli bir ara yazılımdır. ProCAD ile yapılan tasarımlar sonucu ortaya çıkan verileri, üretim yazılımı olan Frameware’e çevirmektedir. CAD verilerini, optimum, üretime hazır veri dosyalarına dönüştürmektedir. ProCAM, üretim gruplarını ve karmaşık delme operasyonlarını ayırmasının yanında, dinamik yazıcı ile üretilen her bir parçanın üzerine profil kodunu yazmak için gerekli veri dosyalarını oluşturur.

Frameware: SFS International’ın sunduğu hatasız ve kusursuz çelik karkas sistemi için son adımdır. Frameware, PC esaslı, ProCAD tarafından tasarımı yapılmış, ProCAM tarafından oluşturulmuş üretim dosyalarını kabul eden yazılımdır. Frameware’ın kullanımı kolay, dokunmatik arayüzü sayesinde, operatörler ilgili üretim operasyonunu kolayca ve rahatlıkla, zaman ve malzeme kaybını minimuma indirerek gerçekleştirebilirler.

Hidrotam Roll-Forming Hattı: SFS-International yazılımları ile çalışan, yazılımlardan gelen verilere göre profillerin üretimini el değmeden gerçekleştiren hatlardır. Kullanıcıların taleplerine göre farklı roll-forming hatları mevcuttur. SFS-International sistemi içerisindeki roll-forming makineleri, Türkiye’deki partneri, sektörde Türkiye’nin en önemli firmalarından olan, dünya devlerine roll-forming hatları üreten ve Almanya dahil Avrupa’nın birçok ülkesine ihracat yapan Hidrotam tarafından üretilecek.