Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mom Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Balcı

Projenin ismi neden Glow 3?

Projenize isim bulmak, firmanızı, yaptığınız işi ve kalite anlayışınızı yansıtacak ifadeyi yakalamak bazen çok kolay olmuyor. Biz bu işi ciddiye alarak uzunca bir süre düşündük ve en sonunda İngilizce’de; “parlamak”, “ışıldamak”, “etrafına ışık vermek” anlamına gelen “glow” kelimesinde karar kıldık. Ardına eklediğimiz “3” projemizin adres/cadde numarası olan “3”tür. Bundan sonraki projelerde “glow” kelimesini farklı formatlarda kullanmayı düşünüyoruz.

Lokasyon tercihi neye göre yapıldı?

Tercihimizi özellikle, konut sahiplerinin kentsel ulaşım kolaylığını ve yeni kentleşme planlarını göz önüne alarak yaptık. GLOW3’ün bulunduğu Çekmeköy, İstanbul’un yeni yaşam alanı. Hızla gelişen bir semt. Aynı anda hem kentleşiyor hem de kentin geri kalanına entegre oluyor. GLOW3 ayrıca, lokasyonu itibariyle de birçok ulaşım olanağına sahip. Şile Otobanı’na ve yapımı hızla devam eden Üsküdar-Alemdağ metro durağına yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunların hepsi GLOW3’ün lokasyonunu seçerken göz önüne aldığımız etkenler oldu.

Glow 3 kime hitap ediyor? Projeden kimler daire satın almalı?

GLOW3’ün hitap ettiği kitle, toplumun çok geniş segmentlerini kapsıyor. Bu nedenle “GLOW3 projesi herkes içindir” diye özetleyebiliriz. Zaten projenin büyük bölümü satılan konutlarının sahiplerine baktığınızda da bu çeşitliliği fazlasıyla görebilirsiniz. Bu çeşitliliğin sağlanmasında ve GLOW3’ün toplumun sadece tek bir kesimine hitap eden bir proje olarak kalmamasında, sahip olduğu özelliklerin de etkili olduğunu düşünüyorum. GLOW3’ün sakinlerine vadettikleri, her kesimden her sosyal arka plandan insanın burada rahat bir yaşam kurabilmesine olanak sağlıyor.

Satışlar, yatırım öncesi beklentilerinizi karşıladı mı?

Şu ana kadar GLOW3 projesi büyük ilgi gördü ve konutların büyük bölümü satıldı. Şimdiye dek ulaştığımız satış performansından son derece memnunuz bahar ve yaz aylarında GLOW3’ün satışlarını tamamlamış olmayı hedefliyoruz.

Müşterileriniz için birçok ödeme kolaylığı sağlıyorsunuz. Bunlardan bahsedebilir misiniz?

GLOW3 projesi Avrupa Holding/MOM Yapı’nın konut sektörüne merhaba dediği projedir ve bizim için anlamı çok büyüktür. Bu yüzdendir ki, projemiz tamamlanma aşamasına gelene kadar satışlara başlamadık. MOM Yapı’nın sektördeki duruşunu, kalite anlayışını ve vizyonunu, tamamlanmış bir proje satarak müşterilerimize kanıtlamak istedik. Satış stratejimizi de aynı anlayışla belirledik. GLOW3 tamamlanmış bir proje olmasına rağmen halen şirket bünyesinde oluşturduğumuz finansman modellerimiz var. Beş yıla kadar müşterilerimizin firmamıza borçlanarak ödeme yapmasını sağlıyor ve evlerinde yaşarken ödeme yapma imkanı sunuyoruz. Ayrıca anlaşmalı bankalarımız sayesinde, müşterilerimize daha uzun vadede ve uygun faiz oranları ile kredi kullanımı sağlıyoruz.