Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sweet Life Center Lojistiğin kalbinde yükseliyor

Kurtköy Sabiha Gökçen Havaalanı ve tamamlandığında 40 bin kişinin çalışacağı Türkiye´nin ilk silikon vadisi Teknopark´ın yanında yer alan geniş arazinin lojistik bölge olarak planlanmasıyla yıldızı parlayan Kurtköy, yatırımcıların gözbebeği oldu.

Kabul edilen plan çerçevesinde şehir içinde yer alan ve modern şehircilik yaşamına zarar veren antrepo, gümrük, lojistik noktaları bu bölgeye taşınacak. Avrupa´nın en hızlı gelişen havaalanı olan Sabiha Gökçen, yeni yapılan pistler ve alanlar ile hava lojistiğinin merkezi olacak. Lojistik firmaları kara aktarmaları, deniz ve raylı sistem aktarmaları için Avrupa ve Anadolu´ya en hızlı ve hesaplı köprüyü Kurtköy üzerinden kuruyor. Fon Grup da 202 adet bağımsız bölümden oluşan home – ofis projesi Sweet Life Center için geleceği parlak görünen Kurtköy’ü seçti. Hava Lojistik merkezi ve Hava bakım merkezi HABOM´un da gelmesi ile Sabiha Gökçen Havaalanı sadece ulusal değil uluslararası arenada lojistik firmaları ve havacılık firmalarına hizmet veren dev bir tesis haline geliyor. Proje İBB plan verilerine göre şehir içi gümrüklerin ve lojistik antrepoların Sabiha Gökçen Havaalanı ve Teknopark yanında yer aldığı dev bir araziye kuruluyor.