Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Takım ruhu’yla bütünlüğü yakalayın Penta

Banyolar, günümüzde artık bir yaşam alanı, günlük hijyen ve sağlık kaynağımız, rahatlama ve terapi ortamımız. Banyolar zaman içinde birer ev içi SPA olarak değerlendirilecek ve bu anlayış gün geçtikçe güçlenecek. 1989’dan bu güne Banyo & Mutfak Armatürleri, Aksesuarları ve Duş Sistemleri alanında hizmet veren Penta, özgün tasarım ve kaliteli üretim anlayışıyla ‘yapı malzemeleri’ sektörünün önde gelen markaları arasında yer alıyor. Türkiye’nin en geniş armatür ve aksesuar koleksiyonuna sahip olan Penta, tasarıma verdiği önemin sonucu olarak trendleri belirleyen modeller sunuyor. Penta’nın, ‘banyo keyfi’ mottosunu tercih etmesinin ardında yatan felsefe, suyun akışına ‘keyif’ katan ürünler tasarlamasından ve üretmesinden kaynaklanıyor. Armatür ve aksesuar serilerini armatüründen havluluklarına, fırçalığından sabunluğuna, etajerinden duşuna varıncaya kadar ‘takım ruhu’yla hazırlayan Penta’nın ürünleriyle banyolarda tasarım bütünlüğünü yakalamak mümkün.

ÇEVREYE DUYARLI YEŞİL ARMATÜRLER

Penta, çevre konusundaki duyarlılığının eseri olarak, fotoselli ürünlere özel önem veriyor. Yaşadığımız dönemde dünya iklim sisteminde değişikliklere neden olan küresel ısınmanın etkileri dünyanın her yerinde hissediliyor. Küresel ısınma sonucu dünyadaki su miktarında bir artış ya da azalış söz konusu değil; çünkü su döngüsü sonucunda dünyadaki su miktarı daima aynı kalıyor. Dünya üzerindeki toplam su miktarı değişmezken temiz su kaynaklarının gün geçtikçe azaldığını söylemek mümkün. Bundan dolayı temiz su kaynaklarının tasarruflu kullanılması gerekiyor; Penta’nın fotoselli ürünleri temiz suyu tasarruflu kullanma imkanını sunuyor. Penta, çevreci doğasından dolayı fotoselli ürün serilerini “Yeşil Armatür” başlığı altında topluyor ve serideki bütün armatürlere ‘duyarlı’ adını veriyor. Hem çevreye duyarlılık hem harekete duyarlılık anlamında. “Yeşil Armatür” serisi Penta’nın bütün teknolojik ürünlerini kapsıyor. Penta, fotoselli özelliğe sahip su tasarrufu sağlayan ürünlerle sadece küresel ısınma ve su tüketimi konusunda değil, aynı zamanda ‘hijyen ve sağlık’ yönüyle de duyarlılığı öne çıkarıyor.

YAŞAMIN RENKLERİ BANYOLARA GELİYOR

Penta, Duş Sistemleri ve Ankastre Ürünler grubunda hızlı, kolay ve hijyenik banyo yapma imkanı veren duşlara özel önem veriyor. Tasarımın zerafetini ve teknolojinin fonksiyonelliğini üretmiş olduğu duş sistemlerinde biraraya getiriyor. Penta’nın son dönemlerde müşterilerine sunmuş olduğu renkli duşlar, tasarıma verdiği önemin ve tasarım trendlerini izlemesinin bir göstergesi. Tüketiciden büyük ilgi gören renkli duşlarda, iki ürün gamı bulunuyor: bir ürün gamı baştan başa tüm malzemesiyle, farklı renk seçenekleri sunarak banyo tasarımınızı tamamlamanızı sağlıyor. Diğer ürün gamı olan PentaColors serisinde, pembeden yeşile, turuncudan sarıya renk alternatifleriyle tüm modülleri, başlığı, elduşu ve hortumu değiştirilebiliyor. Penta, banyoları yaşamın renkleriyle buluşturan PentaColors serisinin rengarenk alternatifleriyle kullanıcıların değişimi, heyecanı ve farklılığı yakalamasını hedefliyor.