Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Unicera ile hayal ettiğin mekanı yarat

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından 1987 yılından bu yana her yıl düzenlenen UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı 27 Şubat – 3 Mart 2013 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da 25.kez gerçekleşecek. UNICERA’nın 25.yılına özel olarak hazırlanan “UNICERA Mekan Tasarım Yarışması”; geleceğin iç mimar, mimar ve endüstriyel tasarım bölümleri öğrencilerine hayallerindeki mekanları tasarlamaları konusunda bir fırsat sunuyor.

Gençlerin seramik, karo, doğal taş ve vitrifiye malzemeler ile yapıların özelliklerini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirmelerine olanak tanıyan yarışma; sorunlara çözüm üretebilen, görsel zenginliğin önemini vurgulayan, sıradanlığın farklılığa dönüştüğü bir mekanı ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

UNICERA’nın 25. Yılına özel hazırlanan yarışmanın jüri üyelerini ise, Domus Academy (Design and Fashion School in Italy) Tasarım Bölümü yüksek lisans program direktörü Dante Donegani, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Şener, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Saadet Aytıs, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meltem Eti Proto, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Ali Çiçek, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Ece Ceylan Baba ve Türkiye İç Mimarlar Odası İstanbul Şube Başkanı Taner Gültekin oluşturuyor. Yarışmada jüri üyeleri projeleri; iç mekan tasarımı özgünlüğü, kullanılacak ürünlerin kendi aralarındaki ve mekanla olan uyumları açısından değerlendirilecekler.

www.unicera.com/mekantasarimyarismasi