Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Akçansa, Beton 2013 Fuarı’ndaydı

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından beton ve betonu oluşturan malzemeler konusunda yapılacak yeni çalışmaları teşvik etmek, sergilemek, desteklemek ve nihayetinde paylaşmak üzere bu yıl 5. kez düzenlenen etkinlik, 21-24 Şubat tarihleri arasında Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti.

Fuarda eş zamanlı düzenlenen Hazır Beton Kongresi’nin oturum programında, farklı angregalarla üretilen ağır betonların tasarımı ve mekanik özellikleri, çimento endüstrisinde sürdürülebilir üretim ve nano teknolojisinin betonun geleceğindeki rolü gibi konuları ele alındı.

Beton sektörünün tüm temsilcilerinin yanı sıra belediye mensuplarını, mühendisleri, mimarları, kalfaları, öğrencileri makine ve tüm malzeme tedarikçilerini geniş bir platformda buluşturan kongrenin kendileri için çok olumlu geçtiğini belirten Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal, “Türkiye’nin lider çimento ve hazır beton üreticisi olarak, ‘yenilikçi ürün’ ve ‘müşteri memnuniyeti’ ilkesiyle gerçekleştirdiğimiz satış öncesi ve sonrası hizmetlerimizle sektörümüzde fark yaratan çözümler sunuyoruz. Çevreye ve müşteri memnuniyetine maksimum katkı sağlayan hizmetlerimizi, Beton Kongresi’nde de sektörümüz ve müşterilerimizle paylaştık. Fuar’da Akçansa olarak beton ve betonu oluşturan malzemeler konusunda yapılacak yeni çalışmaları teşvik etmeyi, sergilemeyi, desteklemeyi ve nihayetinde paylaşmayı amaçladık.” diye konuştu.