Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

“Akıllı Belediyeler” İstanbul’da buluşuyor

Akıllı Belediyecilik Zirvesi kapsamında başta Bakanlıklar olmak üzere Büyükşehir Belediyeleri, il, ilçe ve belde belediyesi ile bu belediyelere bağlı kuruluşlar ve iştirakler de tek bir çatı altında buluşarak, dünya çapında başarılı hizmet örneklerini ve teknolojilerini üretmiş yabancı şehirlerin belediyelerinin de yer alacağı zirve, alanında birçok uzman ve akademisyeni ağırlıyor. Etkinlik kapsamında tüm kurumlar nezdinden teknolojinin, akıllı çözümlere dönüştüğü entegratörlerin, sektörde lokomotif şirketlerin, bu kurum ve firmaları destekleyen bakanlıklar, genel müdürlükler ve diğer birimlerin, yeni fırsatlar üretilmesi için sağladığı teknolojik ve finansal destekler sergileniyor.

BAŞKAN ALTEPE: TEKNOLOJİK GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ

Programla ilgili değerlendirmede bulunan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Değişen dünyada akıllı şehircilik vizyonu ve akıllı vatandaşlık hizmetleri konusunda dünya örneklerini, birbirinden farklı bilişim sistemlerini ve teknolojik gelişmeleri takip ediyoruz. Katılımcı ve modern çözümleri takip eden bir yerel yönetim anlayışının yerleşerek yaygınlaşması amacıyla düzenlenen Akıllı Belediyecilik Zirvesi’ne büyük önem veriyor, şehirlerimizin insan hayatına daha da uyumlu olması için yenilikçi teknolojiler arayışına giriyoruz. Etkinliğimize sponsor olarak, sahip olduğu küresel tecrübelerini kullanarak mobil iletişim dünyasındaki yeni hizmet ve teknolojileri, başta belediyeler olmak üzere kamu kuruluşlarına aktaracak olan Vodafone’a teşekkür ederim. Marmara Belediyeler Birliği olarak vatandaşların refahı için modern çözümleri olan sektör temsilcileriyle buluşmaya önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz” dedi.