Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Grohe Copacabana Palace’ın Banyolarında

Köklü bir üst düzey ağırlama geleneğine sahip mimari bir hazine olan Copacabana Palace, Brezilya’nın Rio de Janerio kentinin en lüks oteli olarak kabul ediliyor. Ünlü Copacabana Plajına nazır bu heybetli bina, kent silüetinin de vazgeçilmez bir parçasını oluşturuyor. 1923 yılında açılan ve o günden beri Fred Astaire ve Marily Monroe’dan Marlene Dietrich, Orson Welles Rolling Stones’a kadar dünyanın birçok zengin ve ünlü ismini ağırlayan, beş yıldızlı Copacabana Palace nostaljik ihtişamı, modern cazibe ile eşsiz şekilde bir araya getiriyor. 90. yıldönümünü kutlamaya hazırlanan Copacabana Palace, Parisli iç mimar Michel Jouannet’in yönetiminde büyük bir restorasyondan geçti. Jouannet’in görevi, binayı geleneksel cazibesini koruyarak modernize etmekti. Sıra banyoların donatılmasına geldiğinde ise, klasik güzellikleri ve zarif detayları ile yenilenen iç mekanları mükemmel şekilde tamamlamak üzere GROHE armatür ve duşları seçildi.

GROHE’DEN AYRICALIKLI ART DECO TARZI

Copacobana Palace’ın oda ve süitleri sundukları üst düzey konfor ile farklarını ortaya koyuyor. Rio’nun kalabalık ve uğultulu sokaklarından uzakta bir dünyaya açılan bu odalar, kumsalın hemen yanı başında çok özel bir sığınak sunuyor. Otelin ana binasında yer alan toplam 145 oda ve süit ile buralarda bulunan 90 banyo, binaların tarihi tarzı ile uyumlu şekilde modernize edilirken en gelişmiş teknoloji ile donatıldı. Sıra banyolar için batarya seçimine geldiğinde ise, iç tasarımcılar GROHE’nin zarif art deco tasarımları ile hem otelin etkileyici tarihini yansıtan hem de banyoların şık dekorasyonunu tamamlayan Somerset serisini seçti. Tüm bataryaların üzerinde bulunan GROHE StarLight® krom kaplama bataryaları çizilme ve kirlenmeye karşı korurken ışıltılarını yıllar boyunca korumalarına da sağlıyor. Orijinal dönem tasarımı ile en gelişmiş GROHE teknolojisini bir araya getiren GROHE Rainshower® Rustic duş ürün yelpazesi ise bataryaları mükemmel şekilde tamamlıyor. Entegre GROHE DreamSpray® teknolojisi duş başlığındaki her bir su çıkış noktasından eşit miktarda su akışı sağlıyor. Mükemmel su akışı sağlayan geniş alan ise duştan azami zindelikle çıkılmasını güvence altına alıyor.

Rio de Janeiro’daki Copacabana Palace’da, GROHE bataryaları ve duşlar ilham verici bir misafir deneyimi için mükemmel atmosferin hazırlanmasına yardımcı oluyor.