Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İstanbul Teknik, Bau’daydı

Messe-Munchen tarafından iki yılda bir düzenlenen BAU 2013 Fuarı bu yıl da oldukça hareketliydi. 41 ülkeden 250.000 ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirilen fuar 6 gün sürdü. 2.060 firmanın ürünlerini sergilediği fuar; tüm dünyadan sektör oyuncularının büyük katılımına tanıklık etti.

İSTANBUL TEKNİK’İN STANDI ZİYARETÇİLER TARAFINDAN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Geniş ürün yelpazesi ile fuara katılan İstanbul Teknik’in standı ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Çoğunluğunu mimar ve inşaat mühendislerinin oluşturduğu ziyaretçiler, İstanbul Teknik’in ürünlerini yakından tanıma fırsatını elde etti. İnşaat mühendisliğine yönelik maksimum faydayı sunan ForTex geogridler, asfalt uygulamalarında kullanılan AsfaltTex, Fibercon beton elyafı ve GeoTeknik ürünleri, İstanbul Teknik’in BAU 2013’te ilgi gören ürünlerinden bazılarıydı.

Bu yıl yeşil çatı uygulamalarında doğru çözümü sunmak için İstanbul Teknik’in konusunda uzman kadrosu tarafından geliştirilen GeoGreen ürünleri de ilk kez BAU 2013’te sektörün beğenisine sunuldu ve stant ziyaretçileri tarafından ayrı bir ilgi ve alaka gördü.

MÜNİH TİCARET ATEŞESİ DR. CEVDET BAYKAL DA ZİYARETÇİLER ARASINDAYDI

Münih Ticaret Ateşesi Dr. Cevdet Baykal da ziyaretçiler arasındaydı. Fuara katılan Türk firmalarını ziyaret eden Baykal, İstanbul Teknik’in standına ilgi gösterdi. İstanbul Teknik Genel Müdürü Macit Tanyol tarafından bizzat ağırlanan Baykal, ürünler hakkında bilgi alırken, Türk firmalarının yurt dışındaki gelişimlerini memnuniyet ile takip ettiğini dile getiren açıklamalarda bulundu.

İstanbul Teknik’in Genel Müdürü Macit Tanyol BAU Fuarı ile ilgili şunları söyledi:

“Fuarlar mevcut ve potansiyel müşterilerimiz ile buluşmamız açısından büyük önem taşıyor. Fuarlar sayesinde ürünlerimizi ve çözümlerimizi müşterilerimize yüz yüze sunabilme imkanına sahip oluyoruz. Fuarların bir diğer faydası da sektöre yönelik olarak gelişmeleri yakından takip edebilmemize imkan tanımasıdır. Tüm hususlar dahilinde İstanbul Teknik olarak BAU gibi sektörün nabzını tutan yurt dışı fuarlarda yerimizi almaya gayret ediyoruz.”