Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Konut projeleri Bursa Yapı Yaşam Fuarında görücüye çıkıyor

BURSA 25. ULUSLARARASI YAPI VE YAŞAM FUARI VE KONGRESİ, Bursa Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt A.Ş. (BURSAGAZ) desteği ile hazırlanan IHS BURSA 2013 8. Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği desteği ile hazırlanan BURSA KENT 2013 2. Belediye İhtiyaçları, Kent Mobilyaları Park Bahçe Düzenlemeleri ve Spor Tesisleri Fuarı eş zamanlı olarak 27 – 31 Mart 2013 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Fuar ile birlikte bu yıl ilki düzenlenecek “Konut Projeleri Özel Bölümü”nde ise Bursa ve çevresinde son yıllarda ciddi bir talebin yaşandığı konut ihtiyacı konusu ele alınacak; yapılan ve yapılmakta olan en güzel konut projeleri sergilenecek.

Sergi ile ilgili TÜYAP Bursa Fuarcılık Satış Müdürü Serdar Efe ile konuştuk.

Bu yıl 25. si düzenlenecek olan Bursa Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı ve Kongresi içinde yer alacak olan Konut Projeleri Özel Bölümü hakkında bilgi verebilir misiniz ? Proje nasıl ortaya çıktı?

Bursa ve çevresi son yıllarda konut sektöründe çok büyük bir gelişim gösterdi. Sanayinin gelişmesiyle artan göçün konut ihtiyacını da beraberinde getirmesi bu gelişimi tetikledi. Bursa’da konut sektörünü bir araya getiren herhangi bir organizasyon şu ana dek yapılmadı. Bu nedenle sektörü ilk kez bu proje ile biraraya getirerek konut arzı olanlar için özel bir alan oluşturma kararı alındı.

Firmalar nasıl katılım sağlayacaklar?

Fuar alanı içinde güney fuaye bölümünde 12 ve 24 m² lik stant seçenekleriyle katılım sağlayabilirler. Standart olarak stant düzeni, ışıklandırma, alın yazısı, 1 masa 2 sandalye firmalara özel olarak bu bölüm için tahsis edilecektir. Bu sayede firmalar afiş, broşür varsa maket ve personel ile çok kolaylıkla katılım sağlayabilirler. Üstelik katılımlarda firmalar KOSGEB desteğinden de faydalanabilirler.

Bu bölümü ziyaret etmek isteyenlerin avantajları ne olacak?

Ziyaretçilerimiz bir çok projeyi bir arada göreceği için öncelikle zaman kazanacaklar. Kısa bir zaman içinde onlarca projeyi karşılaştırma imkanı bulacaklar. Yatırım düşünenler için cazip lansman fiyatları sunulacak. Bursa ve çevresindeki yeni yaşam alanlarıyla ilgili bilgi sahibi olacaklar, akıllı daireleri tanıyacaklar. 50.000-1.000.000 Tl arasında çok geniş bir skalada, her bütçe için ziyaretçiler ihtiyaçları doğrultusunda alternatif konutlar bulabilecekler.

Özel Bölüme ilgi nasıl? Ziyaret saatleri ve günleri neler?

Katılımın yoğun olacağını düşünüyoruz. Sektörle profesyonel ve ilgilileri ilk kez böyle bir konseptte buluşturacak olan bu proje sektörde büyük bir ilgi uyandırdı ve merak konusu oldu. Bölüm, fuarla eş zamanlı olarak 27-30 Mart tarihleri arasında, 11 ila 20.00 arası ve 31 Mart’ta ise 11-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir. Ayrıca, bölüm süresince, gelen ziyaretçilerimize konut alırken tercihlerini ve nelere dikkat ettiklerini ölçümlemek için fuar alanında bir anket yapılacak.