Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ng Kütahya Seramik’in hedefi 7,5 milyarlık dünya pazarı

NG Kütahya Seramik Porselen Turizm Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, NG Kütahya Seramik’in yeni yatırımlarını ve hedeflerini paylaştı.

Erkan Güral, “2015 yol haritamızı iş ortaklarımızla birlikte hazırladık. Hedefimiz, 2015 yılında Türkiye seramik sektöründe liderlerden biri olmak değil, sektör lideri olmaktır. Bu hedefimize yönelik olarak yeni yatırımlarımızla üretim kapasitemizi artırıyor, Ar-Ge faaliyetlerimizi geliştiriyoruz. Yol haritamızda yurtdışında Avrupa ve Asya ülkeleri ile Afrika Kıtası’nda yapmayı planladığımız yatırımlar ve iş ortaklıkları da bulunuyor,” şeklinde konuştu. Erkan Güral, Nexus koleksiyonu ile Amerika’nın en prestijli tasarım ödüllerinden GOOD DESIGN’da kendi kategorilerinde 3 ödül birden kazanan tek Türk seramik markası olduğunu da belirtti.

NG Kütahya Seramik’in yurt içi ve yurt dışında gerçekleştireceği yatırımlara da değinen Erkan Güral, “Granit seramik, teknik seramik, vitrifiye sağlık gereçleri ve izolasyon sektörlerinde yatırımlar gerçekleştireceğiz. Ayrıca yeni fırsatları da mutlaka değerlendireceğiz” dedi.

“2009 yılından bu yana İtalya ve İspanya’da seramik sektöründe firma satın almak için uzun araştırmalar yaptık. Ancak markamıza değer katacak bir firma karşımıza çıkmadı. Bunun üzerine Avrupa ve dünya pazarlarında NG Kütahya Seramik markamız ile büyümeye karar verdik” diyen Güral, Avrupa ve dünya pazarlarına yönelik çalışmalarını şu şekilde dile getirdi: “Dünya seramik sektörünün merkezi olarak kabul edilen İtalya’nın Napoli ve Sassuolo şehirlerinde showroomlar ve depolar kuruyoruz. Buradan Avrupa’nın tamamına dağıtım gerçekleştirecek ve tüm dünyaya satış yapacağız. NG Kütahya Seramik markasının Avrupa ve dünya pazarlarında büyümesinin merkezi İtalya olacak. Hedefimiz yalnızca 75 milyonluk Türkiye değil, 7,5 milyarlık dünya pazarı.”