Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Peri Kalıp Defne Otel’in de tercihi

PROJEDE KULLANILAN PERI ÜRÜNLERİ

PD 8 MASA KALIBI SİSTEMİ

PD 8 Masa Kalıbı Sistemi, büyük ünite ve yüksek dereceli iş için oldukça optimal çözümdür. Masaların taşınması için PERI’nin masa taşıyıcıları kullanılmaktadır. PD 8 Masa Kalıbı Sistemi, farklı yükseklikteki proje ihtiyaçlarına göre kolay ayarlanabilir büyük dingil uzunluğuna sahiptir.

Avantajları:

– Hızlı montaj: Sadece iki farklı çerçeve (R150, R110) ve büyük bir diagonal, PD 8 Döşeme Masası’nın hızlı montajını emniyetli hale getirmektedir.

– Kolay kullanım: Çeşitli özel parçalar basitçe delinerek çerçeve bağlayıcıları ve kendinden kilitlenebilir maşalar kolaylıkla kullanılır.

– Yüksek yük taşıma kapasitesi: İzin verilebilir yük kaldırma kapasitesi tip testlerinde her ayak için 70 kN olarak belirlenmiştir.

VARIO GT 24 KOLON KALIBI SİSTEMİ

VARIO GT 24, her türlü kolon kesit ve yüskekliği için ayarlanabilir bir sistemdir. VARIO GT 24 Kolon Kalıbı ile dikdörtgen veya kare kesitli 80×120 cm’ye kadar kolon imalatı yapılabilir. VARIO QUATTRO GT 24: Bu kalıp sistemi ile 20×20’den 120×120 cm ye kadar beşer santimlik artımlar ile kolon imalatı yapılabilir. Komple kolon ünitesi, tek kaldırma hamlesi ile vinç yardımıyla taşınabilir. Böylece vincin verimliliği artar. Katlanabilir kuşağı, stoklanması durumunda az yer kaplamasını sağlar.

Avantajları:

– Ayarlanabilir kolon boyutları: Dikdörtgen veya kare kesitli kolonlar 80×120 cm ye kadar sürekliliği bozmadan ayarlanarak betonlanabilir.

– Bir kuşak için sadece iki Tie-Rod ihtiyacı: VARIO GT 24 Sistem’e ait standart elemanlar sırası ile kullanılır. Daha sonra kolon kalıbının iki yarısı kama K ve SKZ ile birbirine bağlanır.

– Beton basınç dayanımı: VARIO GT 24 Sistem 100 kN/m² beton basıncına göre dizayn edilir. Eğer gerekiyorsa, yüksek beton basınçları içinde VARIO GT 24 Kolon Kalıbı dizaynları değiştirilebilir.

PERDE KALIBI DOMİNO SİSTEM

Plywood’u üzerinde hazır modüler panellerin kilitler yardımıyla birleştirilmesinden oluşan pratik bir sistemdir. Bu özellik sayesinde çok karmaşık ve özel projeler dahi kolaylıkla çözülebilir. Domino paneller ortalama olarak 23-38 kg/m² ağırlıktadırlar. Bu da panellerin el ile taşınabilmesini sağlar. Domino kalıbın bir yüzüne kalıbı şaküle almak için şakül payandaları ve çalışanların beton dökümü esnasında üzerinde güvenle gezebileceği Betonlama Konsolu kurulur. Vinç kullanılmayan şantiyelerde bile gerek perde kalıpları gerekse temel ve hatta kolon kalıpları için ideal bir çözümdür.