Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Phoenix Contact

2012’nin değerlendirildiği ve 2013 ile ilgili plan ve projelerin bayilere anlatıldığı Phoenix Contact bayi toplantısı, 7 – 9 Şubat 2013 tarihleri arasında Calista Resort Belek Antalya’da gerçekleşti.

Genel Müdür Gökhan Yücel, açılış konuşmasında 2012 hakkında global ve yerel ekonomik değerlendirmelerde bulundu. Daha sonra Satış ve Pazarlama bölüm yöneticileri iş ortaklarını 2012 sonuçları ile 2013 planları hakkında bilgilendirdiler. Toplantının son bölümünde Türkiye ile dünya ekonomisinin önümüzdeki 3 senelik değerlendirmesi ve ekonomik beklentileri, ünlü iktisatçı Ege Cansen tarafından yapıldı. Cansen, önümüzdeki 3 senede yerel veya uluslararası pazarda kriz beklentisinin olmadığını ve Türkiye’nin büyüme rakamlarının % 5 dolayında olacağını vurguladı. Cansen, özellikle Afrika kıtasında Angola ve Nijerya gibi ülkelerde önümüzdeki yıllarda büyüme rakamlarının yüksek olacağını ve bu ülkelerdeki fırsatların göz ardı edilmemesi konusunda önerilerde bulundu.

Toplantı 2012 yılında başarılı performans sergileyen bayilere başarılarından dolayı plaket verilmesi ile sonlandı.