Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tübitak desteğiyle geliştirilen yalıtım sıvası

Günümüzde yalıtım, çoğunlukla köpük uygulaması ile birlikte anılmasına rağmen, sıva şeklinde uygulanan yeni nesil yalıtımlar, avantajlı özellikleriyle öne çıkıyor. Bu avantajlara sahip, yalıtımda uzman bir marka olan IsoVoLL; binaların dış yüzeyini tek parça halinde sararak, parçalı sistemlere göre, ağırlıkta birkaç tona kadar tasarruf edilmesine imkan veriyor. Böylelikle, depreme karşı bina direncini arttırdığı gibi, esnek yapısı sayesinde de zaman içerisinde oluşabilecek çatlak ve kırılmalara karşı azami dayanıklılık sağlıyor.

Satın alınan ürünün uzun ömürlü olması da, yalıtım konusunda bir diğer önemli konu olarak karşımıza çıkıyor. IsoVoLL Genel Müdürü Gökhan Güvener, konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde paylaşıyor: “Piyasada bulunan birçok yalıtım ürünü, 5 sene içerisinde tüm verimini kaybederek, bina yüzeyinde bir yük olmaktan ileriye gidemezken; yalıtım sıvaları uygulandığı yüzeyde, binanın ömrü boyunca verimliliğini sürdürmektedir.”

BİNA ÖMRÜ BOYUNCA VERİMLİLİK

Esnek yapısı ve dayanıklılığıyla ön plana çıkan IsoVoLL yalıtım sıvası, bina üzerinde yapılacak tadilatta veya başka bir durumda, sahip olduğu tamir edilebilir özelliği sayesinde de bina ömrü boyunca verimliliğini koruyor.

Hava geçirgen olması, sağladığı ağırlıktan tasarrufla depreme dayanıklılığı, yanmaz özelliği ve suyu iten yapısıyla sağlığı koruma konusunda da yardımcı oluyor.

YANGINA KARŞI KORUMA

Yalıtımla, malzeme kalitesine ve uygulama şekline bağlı olarak, sağlığınızı korumanıza engel durumlar da ortaya çıkabiliyor. IsoVoLL yalıtım sıvası, aleve maruz kaldığında dahi tutuşma eğilimi göstermeyen yapısıyla, yangına karşı koruma sağlıyor, zehirli gaz salınımı yapmıyor.

IsoVoLL Genel Müdürü Gökhan Güvener, “Yangın, elektronik cihazların arttığı bu dönemde, her an tehlike yaratabilecek bir şekilde karşımızda duruyor. Yangında kişilerin hayatını kaybetmesinin sebebi, alev ve sıcaklık değil, öncelikle dumandır. Yangın yönetmelikleri, yanıcı malzemelerin binaların içerisinde ve dışında kullanılmasını yasaklamasına rağmen, yanıcı malzemeler ısı yalıtım malzemesi olarak yoğun şekilde kullanılıyor. IsoVoLL ısı yalıtım sıvası ise, 1000 derece ve üzeri sıcaklıklara rağmen, yangına dayanmakta ve yangının yayılmasına engel olmasının yanı sıra, boğucu duman da çıkarmamaktadır” diyor.

BİR NANOTEKNOLOJİ HARİKASI

Formülü TÜBİTAK desteğiyle geliştirilen IsoVoLL yalıtım sıvası, su itici ve 1300 dereceye kadar yanmayan kaliteli malzemesiyle, ileri teknoloji dalı olan nanoteknolojiyi en etkili şekilde kullanarak, yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyor.