Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ACO

DÜNYANIN GÜVENDİÐİ SU YÖNETİMİ UZMANI

Josef-Severin Ahlmann’ın 1946’da temelini attığı ACO’nun uzun köklü geçmişi, 1780’de Kaptan Otto Friedrich Ahlmann’ın kurduğu başarılı demir çelik işletmesine dayanır. Kalitesinden ödün vermeden müşterilerine yenilikçi çözümler sunan ACO’nun uzmanlık alanı su yönetimidir ve bu alanda dünya pazar lideridir. Bugün 4 kıtada 40 ülkede 3.800’den fazla çalışanı ve bağımsız firmaları bulunan ACO’nun 12 farklı ülkede 31 üretim tesisi bulunmaktadır. Yüksek standartlarıyla ve rekabetçi yapısıyla bulunduğu ülkelerin kültür, yapı standartları ve ihtiyaç farklılıklarına dikkat ederek çalışmalarını sürdürmektedir. ACO Grubu tüm dünyada polimer beton ve paslanmaz çelikten üretilen iç/dış drenaj, petrol, yağ ve atık ayırma sistemlerinin imalatında liderdir. Bunun yanı sıra 40 yılı aşkın atık su arıtım tecrübesi ile atık su yönetiminde de söz sahibidir. 

ACO, altyapı projelerinde, çevre düzenlemelerinde, bina içi/dışı su drenaj sistemlerinde atık suyun toplanmasında, ayrıca suyun, yağ, petrol ve gıda atıklarından ayrılması ve tekrar sisteme geri verilmesinde çözümler sunmaktadır. Ürünler konutlarda, alışveriş merkezlerinde, otoparklarda, otellerde, havaalanlarında, limanlarda, tünellerde, spor tesislerinde, benzin istasyonlarında, peyzaj çalışmalarında kısacası yaşama dair her yerde kullanılmaktadır.

Yıllardır sadece önde gelen projelerde değil, aynı zamanda olimpiyatlar, Formula 1 gibi önemli organizasyonlar ve dünyanın dört bir yanında havalimanları ACO’nun uzmanlığına her zaman güvenmiştir.

ACO, TÜRKİYE’DEN KAFKASLAR VE ORTA ASYA’YI YÖNETİYOR

2006’dan beri Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan ACO, birçok önemli projede yer almıştır. Kafkaslar ve Orta Asya ülkelerinin yönetimini yine Türkiye’den yapan ACO’nun Türkiye Genel Müdürü Ender Özatay’dır. Zorlu Center, Sapphire, Garanti Bankası Genel Müdürlüğü, Nişantaşı City’s, Loft Residance, Sabiha Gökçen Havalimanı, Atatürk Havalimanı, Tefken Tower gibi İstanbul’un ve Türkiye’nin en önemli projelerinde ACO’nun ürünleri kullanılmaktadır.

YÜKSEK TEKNOLOJİ VE UZMANLIK

ACO’nun yüksek kalitesi ve üretkenliği grubun uluslararası uzmanlığına dayanmaktadır. Derinlemesine araştırma, geliştirme ve gelişmiş üretim kabiliyeti sayesinde, polimer beton, paslanmaz çelik ve çelik, döküm demir, yağ ve petrol ayırma sistemleri, su pompa ve terfi sistemleri, kompozit malzemelerden ürünlerini kendi tesisinde üretmektedir.

ESTETİK MARKANIN ÖNEMLİ BİR PARÇASI

Estetik ACO’nun marka felsefesinin önemli bir parçasıdır. ACO ürünleri mükemmel işlevselliğin yanı sıra, yüksek estetik kaliteyi vurgular. Birçok ACO ürünü yenilikçi tasarımlarıyla ödüller almıştır.

• Fuga drenaj kanalları, yüksek hidrolik kapasitelerinin yanı sıra zeminde hat-çizgi olarak görülmektir.

• Paslanmaz çelik duş kanalları alışılagelmiş küvet ve duş teknesi uygulamalarına son verip, farklı model seçenekleriyle her zevke hitap etmektedir.

• Bağlantı kapakları estetik yapıları ve teknik avantajlarıyla Türkiye’de ACO’nun sunduğu ilklerden biridir.

• Müşteriye özel logolar veya firma isimleri ürünlere konulabilmektedir.

ACO ÜRÜN KATEGORİLERİ VE GRUPLARI

ACO’nun ürünleri 4 ana başlık altında toplanmaktadır. Bunlar;

COLLECT

• Açık alanlar için drenaj kanalları (Polimer beton ve kompozit malzemeden imal, dökme demir, paslanmaz çelik ya da galvanizden üretilen aksesuarlar – ızgaralar vb. )

• Banyolar için duş kanalları ve süzgeç sistemleri ile bunların aksesuarları

• Endüstriyel mutfaklar ve gıda hazırlama tesisleri için paslanmaz çelik süzgeç, su drenaj kanalları, gıda ve yağ atık ayırma sistemleri

• Paslanmaz çelik borular

• Teraslar için süzgeç ve yağmur indirme sistemleri

• Otoparklar ve bodrum katlar için su drenaj sistemleri

• Bina içi süzgeçler ve bunların aksesuarları

• Rögar kapakları

CLEAN

• Yağ ayırıcılar

• Petrol ayırıcılar

• Gıda atık madde ayırıcılar

 

HOLD

• Bodrum katlarda su basmasını önlemek amacıyla kullanılan çek-valf sistemleri

• Giriş ve bodrum katlarda su basmasını önlemek için özel pencere ve ışıklık sistemleri

 

RELEASE

• Pompa ve terfi sistemleri  (yağ ve petrol ayırıcılarda arıtılan suyun şehir kanalizasyon sistemine ya da biyolojik su  arıtma tesislerine iletilmesi amacıyla)

Kuruluş: 1946

Şirket: ACO Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti./ 2006

Fabrika: Avusturya ve ABD dahil 12 farklı ülkede 31 üretim tesisi

Şatış Ağı: 4 kıtada 40’dan fazla ülkede bağımsız şirketler

Motto: Güvenilir Su Yönetimi

Yüksek kalitesi ve üretkenliği grubun uluslararası uzmanlığına dayanan ACO, derinlemesine araştırma-geliştirme ve gelişmiş üretim kabiliyetiyle mükemmel işlevsellik ve yüksek estetik kalite sunar.