Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bemtaş’tan büyük atak

Avrupa’nın en büyük kule vinç üreticileri arasında yer alan Portekiz firması Soima Türkiye’ye tam not verdi. Avrupa ve Arap ülkelerinde önemli bir Pazar payına sahip olan Soima, Türkiye ve Ortadoğu’daki tek yetkili satıcısı Bemtaş için 2013’te üretim hacmini arttırdı. Bemtaş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Candar Can, “2012 yılı şirketimiz açısından çok verimli geçti. Türkiye’nin her köşesindeki inşaat firmalarına çok cazip fiyat politikası ile hizmet verdik. Gerek enerji ve konut, gerekse otel ve AVM projelerinde Türkiye’nin en büyük inşaat şirketleri ile çalışma imkanımız oldu. Özellikle Kentsel Dönüşüm Projelerinin hayata geçmeye başlaması ile orta ve uzun vadede büyük iş olanakları ve yeni projelere hizmet verme imkanını yakaladık. 2013 yılının ilk aylarında taleplerde önemli bir artış oldu. Mevcut olan yüzde 17’lik Pazar payımızı bu yıl yüzde 10 oranında daha büyütmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda Soima ile anlaşarak mevcut satış ve kiralama hacmimizi genişletme kararı aldık.” Dedi.

“100 KULE VİNÇİ FİLOMUZA KATACAÐIZ”

Yıl sonuna kadar ortalama 30 kule vinç satma hedeflerinin olduğunu ifade eden Fatih Candar Can, Türkiye’de kiralık vinç sektörünün de hızla büyüdüğünün altını çizdi. Can,”Piyasada adını duyurmuş bazı büyük inşaat firmaları hali hazırda hala sadece kiralama yöntemi ile projelerini yürütmeye devam ediyorlar. Sektörün ihtiyacını karşılayacak sayıda kiralık kule vinç Türkiye piyasasında bulunmamaktadır. Soima ile aldığımız yeni kararla bizi 100 kule vince kadar destekleyebileceklerini belirttiler ve bu yönde çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Elbette bu konuda SOİMA’ nın da desteğini göz ardı edemeyiz. Her geçen gün kiralık makine filomuza yeni makineler ekleyerek hedeflediğimizi büyük sayıya ulaştırmak için bütün gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz ve Türkiye’deki en büyük kule vinç parkına sahip firmalarından biri olmayı hedefliyoruz” dedi.