Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bosch Güvenlik Sistemleri

1920 yılında Hamburg’ta yangın algılama sistemleri geliştirmek üzere Hanseatische Notruf AG adıyla kurulan şirket, 1985 yılında Telenorma GmbH, 1995 yılında Bosch Telecom GmbH adını almıştır. 2001 yılından itibaren aralarında Amerikalı Detection Systems Inc., Philips Communication Security Imaging B.V., Video Communication Systems AG, ADC Technologies International Pte Ltd, Telex Commu-nications Inc., Extreme CCTV Inc.’ın da bulunduğu çeşitli şirket satın almaları ile ürün portföyü genişletip, 2002 yılında Bosch Sicherheits-Systeme GmbH adını almıştır.

GÜVENLİK VE İLETİŞİM ALANINDA GLOBAL TEDARİKÇİ

Güvenlik ve iletişim alanında ürün, hizmet ve çözüm sunan global bir tedarikçi olan Bosch Güvenlik Sistemleri şirket yapısı ile ilgili şunlar söylenebilir:

Şirketin ürün satışından sorumlu olan bölümü, sadece yenilikçi bir ürün serisi sunmakla kalmayıp, aynı zamanda planlamacılar, sistem entegratörleri, kurulumcular, dağıtıcılar ve orijinal ekipman üreticileri için bir iş ortaklığı programı da sunuyor. Uluslararası ve yerel varlığı ile Bosch, her zaman müşterilerine yakın bir konumda olup tüm dünyada üstün hizmet kalitesini garanti ediyorr.

Bosch Güvenlik Sistemleri’nin sadece Almanya ve Hollanda’da faaliyet gösteren Bosch Yapı Güvenliği Birimi, tek bir çatı altında, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen özel güvenlik çözümleri sunuyor. Bu birim klasik yapı teknolojisi hizmetlerinin yanı sıra, güvenlik sistemleri konusunda planlama, finansman, montaj, bakım ve aynı zamanda işletim gibi hizmetler de sunuyor.

Bosch Güvenlik Sistemleri’nin bünyesinde bulunan Bosch Çağrı Merkezi Birimi ise, iş süreci dış kaynak hizmetlerinin uluslararası tedarikçisi. 12 ülkede, 21 lokasyonda, 4.000’den fazla çalışanı bulunan Bosch Çağrı Merkezi, müşterilerine çağrı merkezi ve iş süreçlerinin optimizasyonu konusunda hizmet sunuyor. Bosch’un tüm dünyada ün kazandığı yüksek kalite standartları, pazarlama ve satış, müşteri hizmetleri, finans ve muhasebecilik, can ve mal güvenliği, tesis yönetimi, satın alma, lojistik ve üretim, IT ve teknoloji, İK yönetimi hizmetlerinde sürdürülüyor.

TÜRKİYE’DE BOSCH GÜVENLİK SİSTEMLERİ

2004 yılına kadar sadece yetkili iş ortakları vasıtasıyla Türkiye pazarıyla buluşan Bosch Güvenlik Sistemleri, Mayıs 2004 tarihinde açılan ülke ofisi ile pazarda daha da güçlü hizmet vermeye başladı.   Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde faaliyetlerine devam eden Bosch Güvenlik Sistemleri’nin Türkiye’de üretim faaliyeti bulunmuyor. Kurulduğu 2004 yılından bu yana her sene %20’nin üzerinde büyüme kaydeden Bosch Güvenlik Sistemleri – Türkiye, 2010 ve 2011 yıllarında %50’ye yakın büyüme oranıyla EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) Bölgesi’nin en çok büyüyen ülke satış ofisi olmuştu. Giderek büyüyen kadrosunun ticari ve teknik bilgi birikimiyle Bosch Güvenlik Sistemleri, en küçük bireysel taleplerden en karmaşık ve entegrasyon gerektiren profesyonel çözümlere kadar her türlü güvenlik ihtiyacına cevap verebilecek ürün ve bilgi birikimiyle ve konusunda uzman iş ortaklarının katkısıyla kaliteli ürün, hizmet ve çözüm sunmaya devam ediyor.

SUNDUÐU ÜRÜN VE SİSTEMLER

• Analog, Hibrid ve IP tabanlı video gözetim sistemleri, Akıllı Video Analizi (IVA) yazılımı ve zorlu çevre koşulları için geliştirilen Extreme Serisi video gözetim ürünleri

• Hırsız alarm sistemleri

• Kartlı geçiş kontrol ve bina entegrasyon

sistemleri

• Yangın alarm sistemleri

• Genel seslendirme ve acil anons sistemleri

• Profesyonel ses sistemleri

• Konferans sistemleri

ÜRÜN VE SİSTEMLERİNİN UYGULAMA ALANLARI

• Konutlar

• Ofisler, Bankalar ve Finans Kuruluşları

• Kritik Alt Yapı Tesisleri, Fabrikalar, Depolar

• Kamu ve Devlet Binaları (Merkezi ve Yerel Yönetim Binaları…)

• Kamu Düzeni ve Güvenliği Uygulamaları (Şehir İzleme Projeleri, Sınır Güvenliği, Cezaevleri, Mahkemeler…)

• Ulaştırma Uygulamaları (Havalimanları, Tren İstasyonları, Gemiler, Liman ve İskeleler…)

• Okullar, Üniversiteler

• Oteller

• Hastaneler ve Diğer Sağlık Kuruluşları

• Perakende Satış Mağazaları, AVM’ler

• Eğlence ve Spor Tesisleri (Stadyumlar, Kongre ve Fuar Merkezleri, Sinema ve Tiyatrolar…)

Kuruluş: 1920

Toplam ciro: 1,447 milyar € (2011)

Fabrika: Avrupa, Amerika ve Asya’da

Şatış Ağı: 50’den fazla ülkede

Motto: Güvenilir Firmadan, Güvenilir Çözümler