Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bürotime ‘sağlıklı ofis hareketi’ni Gaziantep’te verilen eğitimle Başlattı

Gaziantep Sanayi Odası, Sani Konukoğlu Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan eğitime, Gaziantep, Sanayi, Ticaret, Mimar ve Tabip Odası’ndan seçkin katılımcıların yanı sıra ergonomi konusu hakkında bilgi almak isteyen Gaziantepliler ağırlandı. Etkinliğin son bölümdeyse dinleyicilerin katılımıyla örnek uygulamalar canlandırıldı ve ardından soru-cevap oturumu gerçekleşti. Toplantıya Gaziantep Tabipler Odası’nı temsilen katılan Başkan Dr. Savaş Gürsoy, şunları söyledi: “Fizik tedavi genelde yaşam kalitesiyle ilgilenir bizim amacımız kişilerin yaşam kalitesini yükseltmektir. Ergonomi uzun vadede bakıldığı zaman hastalığın önlenmesi anlamına gelir. Boyun veya bel ağrılarının geçici olduğunu düşünürüz, bu ağrılar yıllar sonra hiç ummadığınız bir anda boyun fıtığı veya bel fıtığı olmamıza neden olabilir. Bu eğitimler ergonominin önemini anlamamıza yardımcı oluyor”.

Kampanya kapsamında Türkiye çapında düzenlenecek olan etkinliklerde ergonominin sağlık, güvenlik, verimlilik ve ekonomi üzerindeki etkileri anlatılacak. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı, Kas-İskelet Hastalıkları ve Ergonomi Birimi Sorumlu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emel Özcan tarafından hazırlanan ve sunulan eğitimlerde katılımcılara ofis çalışanlarında görülen sağlık sorunları, ergonominin etkinliği, ergonomik riskleri tanıma ve azaltma, vücudu doğru ve güvenli kullanma, ergonomik oturma yeri, mobilya ve ekipman gibi konularda bilgiler verilecek.