Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dörken Sistem

Dörken Sistem A.Ş., Avrupa’nın yapı malzemeleri üretiminde lider Alman şirketi Dörken GmbH & Co. KG ile Erdem Holding arasında 4 Şubat 2005 tarihinde imzalanan ortak girişim anlaşması sonucu Nisan 2005 tarihi itibariyle kuruldu.

Dörken Sistem A.Ş., faaliyetlerine 120 yıllık bir çınar olan EWALD Dörken A.G’nin iştiraki Dörken GmbH’nin Delta® markası ile ürettiği çatı, cephe ve temeller için su yalıtımı ve drenaj sistemlerini Türkiye pazarına sunarak başlamıştı. 2006 yılı itibariyle Kocaeli İzmit’te bulunan fabrikasında Dörken’in Delta® markası ile “temel duvarları koruma ve drenaj levhaları” üretimine başlayan Dörken Sistem, yapılan yatırımlarla üretim ağını geliştirmeye devam ediyor.

Gücünü, yatırım yaptıkları her alanda en çağdaş teknolojik ürünleri ve en iyi hizmeti sunma ilkesinden ödün vermeyen iki dev grubun 50 yıllık deneyim ve bilgi birikiminden alan genç ve dinamik Dörken Sistem, çatı örtüleri, temel duvarları koruma ve drenaj sistemleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik özel çözümler sunuyor.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını her şeyin üzerinde tutan Dörken Sistem, yenilikçi ürünleriyle yaşam kalitesini arttırmayı, güçlü bir çözüm ortağı olarak yapılarınıza değer katmayı hedefliyor. Bu amaçla, en modern üretim teknikleriyle üretilen, üstün kalitesi uluslararası sertifikalarla belgelenmiş ve bağımsız araştırma kuruluşlarının test edip onayladığı ürünleri mimardan son kullanıcıya kadar bütün inşaat sektörünün hizmetine sunuyor.

DOÐADAN ESİNLENDİ, DOÐA İÇİN TASARLANDI: DELTA®-FLORAXX

Dörken’in AR-GE departmanı tarafından yeşil çatılar için geliştirilen yenilikçi drenaj levhası Delta®-Floraxx, yüksek basınç dayanımı, drenaj ve su depolama gibi teknik özelliklerinin yanı sıra sunduğu uygulama kolaylığıyla da dünyada birçok projede tercih edilmektedir. Yenilikçi sekizgen kabarcık yapısı, Delta®-Floraxx’ın yüksek basınç dayanımına sahip olmasını sağladığından, ağır yüklere dahi rahatlıkla dayanır. Yüksek drenaj kapasitesi sayesinde, levha ağırlığı ve yüksekliği daha düşük olmasına rağmen kolaylıkla mineral sızıntı tabakası işlevini yerine getirebilir. Aynı zamanda, kabarcıkları içinde su depolama kapasitesi sayesinde kurak mevsimlerde bitkilerin susuz kalmasını önler. Yaklaşık 10 lt/s.m’lik drenaj kapasitesine sahip Delta®-Floraxx’ın kabarcıkları metrekarede yedi litreye kadar su depolayabilmektedir. Delta®-Floraxx, kabarcıkları içinde bitkiler için gerekli suyu tutarken üzerindeki perforasyonlardan suyun fazlasının kabarcıklı levha altındaki açık kanal sistemine aktarılarak boşaltılmasını sağlar. Difüzyona açık (buhar geçirgen) bu perforasyon delikleri ve 20 mm yüksekliğindeki kabarcıkları sayesinde, sistem içerisinde su ve hava sirkülasyonu kolaylıkla gerçekleşir. Böylece çatı yüzeyi ve yalıtım üzerinde su birikmesi önlenir. Perforasyon koruma ve filtrasyon amaçlı jeotekstil tabakası Delta®-Floraxx Top ile toprak partiküllerinin drenaj levhasının kabarcıkları içine dolarak kapanmasını engeller. Yüksek Yoğunluklu Polietilenden mamul Delta®-Floraxx, toprakta çürümemekle birlikte içme suyuna zarar vermez ve EN 13252 normları uyarınca CE işareti belgelidir.

Kuruluş: 2005

Şirket: Dörken Sistem A.Ş.

Fabrika: 10.000 m² / İZMİT-KOCAELİ

Satış Ağı: Yurt içi ve Yurt dışı bayi kanalları

Motto: Delta® değerleri korur. Enerji tasarrufu sağlar. Konfor yaratır.