Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Eryap

Türkiye’de inşaat alanında özellikle yalıtım sektöründe lider markaların üreticisi olan Eryap, Gaziantep, İstanbul ve Sakarya’da toplam 150 bin metrekareyi aşan modern ve son teknoloji ile donatılmış tesislerinde üretim faaliyetlerine devam ediyor. İstihdam ettiği 350 personeli, yüksek üretim kapasitesi ve gerçekleştirdiği ciro ile sektör liderliğine emin adımlarla yürüyen Eryap, yurt içi ve yurt dışında yatırım planlarını hazırlıyor.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TAŞ YÜNÜ TESİSİ

American Siding, Bonuspan, Focus Membran, Bonusmax, Winer ve Focus Shingle gibi lider markaları Türkiye pazarına kazandıran Eryap, yeni ürünü Wooler ile sektördeki öncülüğünü ve yalıtımdaki iddiasını bir adım öteye taşımıştır. Hızlı büyümesini, fizibilite ve kurulum çalışmaları 5 Avrupa ülkesinden alanında uzman 9 farklı firma ile yürütülen çalışmalarla şekillendirdiği Sakarya, Hendek’te 60.000 m2 lik alanda kurduğu Eryap taş yünü tesisi ile daha da ileriye taşıyor. Toplam 120 milyon TL yeni yatırım ile gerçekleştirilen Eryap taş yünü tesisinin ilk bölümü 2012 yılı Mart ayında devreye alınmıştır. Sakarya, Hendek’te 60.000 m2 lik alana yerleşik tesisin altyapı ve kurulu kapasitesi 120.000 ton/yıl olarak projelendirilmiş; ilk yıl üretim kapasitesinin 40.000 ton’a ulaşması hedeflenmiştir. Konutlar, sanayi tesisleri ve gemi inşası gibi farklı sektörlerde; çatı, dış cephe, yüzer döşemeler, ara bölme duvarlar; kazan ve tesisatlar olmak üzere birçok farklı alanda ve sektörde tercih edilen Wooler taş yünü, yapıları bina ömrünce bir zırh gibi korumaktadır. İleri teknolojideki üretim projesi sayesinde Wooler daha düşük enerji ile üretilebilirken, mükemmel ısı yalıtım değeri ve zengin ürün çeşitliliği ile yüksek kalitede ürün elde edilmesine olanak sunmakta, rakiplerinden ayrışarak “Yeni Nesil Taş Yünü” söylemini hak etmektedir. Öte yandan yatırım tutarı ve üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük taş yünü tesisi olarak yerini almıştır.

SEKTÖRÜN LİDER MARKALARI İLE ÖNEMLİ ADIMLAR

• American Siding diğer dış cephe kaplamalarının ulaşamadığı bir güzelliği binaların dış yüzeyleriyle buluşturuyor. American Siding’in birbirine tam uyumlu cephe kaplama panel ve aksesuarlarından naturel ve canlı tonlar doğanın tüm renklerine eşlik ediyor. American Siding ile 10 yıl içerisinde 30 bin yapı estetik açıdan güzelleştirilirken enerji verimli yapılar haline gelmeleri sağlanmıştır.

• Bonuspan, ERYAP tarafından İstanbul Silivri tesislerinde en ileri ve çevreci teknolojiyle üretilen ısı yalıtımının gerekliliği ve ısı yalıtımına yönelik mantolama, zemin, teras, temel ve çatı uygulamalarında başrol oynuyor. Bonuspan ısı yalıtım levhaları ile 7 yıl içerisinde yapılan ısı yalıtım uygulamaları sonucunda yaklaşık 400 milyon TL mertebesinde enerji tasarrufu sağlanırken hane ve ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlanmıştır.

• Focus Membran, yapıların dayanıklılığını azaltarak ömrünü kısaltan su tehdidini ortadan kaldırırken yapıların daha sağlıklı, güvenli ve konforlu olmasını sağlıyor. Binaların su yalıtımında suya karşı üstün koruma sağlayan Focus Membran ayrıca, çatı, temel, bodrum, bahçe ve teraslarda da su sızıntısı riskini tamamen ortadan kaldırıyor. Focus Membran su yalıtım örtüleri ile 5 yıl içerisinde 35 bin bina depreme dayanıklı hale getirilmiş ve bu sayede 1milyon kişinin daha güvenilir yapılarda yaşamını sürdürmesi sağlanmıştır.

BÜYÜK HEDEFLERLE 2015’E DOÐRU

2015 yılına kadar 2.500.000 m3’lük üretim kapasitesiyle ısı yalıtım pazarının %20’sine sahip olmayı hedefleyen Eryap, Türk Yapı Sektörün önemli bir oyuncusu olmasının yanı sıra özellikle American Siding ve Winer markaları sayesinde çevre ülkelerde marka bilinirliği ve pazar payı ile ihracatta gurur kaynağı olacaktır. Ayrıca Eryap, 2015 yılında 500 milyon TL ciro ve 750 kişilik istihdam ile Türkiye’nin ilk 300 sanayi kuruluşu arasında yer almayı hedeflemektedir.

Kuruluş: 2001

Şirket: ERYAP A.Ş.

Fabrika: Toplam 150.000 m² / GAZİANTEP, İSTANBUL, SAKARYA

Şatış Ağı: Ülke genelinde 500’ü aşkın yetkili bayi

Motto: Geleceğe, Çevreye ve Ülkeye Karşı Sorumluluk

Gelecek kuşakların gereksinimlerine cevap verme yeteneğini tehlikeye atmadan, günlük ihtiyaçlarımızı temin etmek amacıyla çalışıyor, “ürün-hizmet-yaşam döngüsü”

sorumluluğu taşıyoruz. Sürdürülebilirlik anlayışımız doğrultusunda doğaya dost, çevresel risk faktörlerini izleyerek, istihdamı artırmak ve ülkemizin sürdürülebilir

kalkınmasına katkıda bulunmak için hizmet vermeye devam ediyoruz.