Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Gersan

Elektrik sektöründeki üretimine 1980 yılında Gersan Ticaret olarak başlayan ve1985 yılından itibaren GERSAN A.Ş. olarak devam ederek geniş bir deneyime sahip olan firmanın ana faaliyet alanları; enerji nakil hatları, mekanik taşıyıcı sistemleri, binalar, sanayi tesisleri,

fabrikalar, havaalanları, petrol-gaz rafinerileri, alışveriş merkezleri, oteller gibi üretim-tüketim sistemlerinin ihtiyacı olan;

• Busbar İletim ve Dağıtım Sistemleri,

• Kablo Taşıyıcı Sistemleri,

• Topraklama ve Yıldırımdan Korunma

Sistemleri,

• Ana-Ara Dağıtım Panoları ve

Rack Kabinleri,

• G-Şarj Elektrikli Araç Şarj İstasyon

Sistemleri,

• G-Bus Aydınlatma ve Güç Kontrol

Otomasyon Sistemleri,

• Led-Bus LED Aydınlatma Sistemleri,

• Taşıma-Askı Elemanlarıdır.

GERSAN A.Ş. üretime başladığı günden bu yana işinde uzman teknik ve akademik personeliyle ürünlerin üretimlerinden kullanımına kadar olan aşamasında her türlü teknik hizmet ve çözümleri müşterisine sunuyor. Bu anlamda GERSAN A.Ş. müşterilerine geleceğin ürünlerini sunan bir “Ar-Ge” firması…

GERSAN’IN TÜRKİYE’YE KAZANDIRDIÐI İLKLER VE PATENTLİ INOVASYONLARI

GERSAN, Busbar enerji dağıtım sistemleri ile aydınlatmadan yüksek güçlere kadar 25A-6000A aralığında trafo-pano arası bağlantıdan dikey dağıtımlara yatay dağıtımlardan döşeme altı buat sistemleri beslemelerine kadar ve opsiyonel IP68 koruma düzeyi ile kullanılabilecek ürün çeşitliliğine sahip. Tüm akım grupları, ekstrüzyon alüminyum gövde yapısı ve standart olarak eloksal kaplı dış yüzeyiyle her türlü ortamda kolayca kullanılabilecek yapıda. GERSAN’ın her ürününün, ek noktalarında yer alan akıllı tork cıvatalarıyla tork anahtarı gerektirmeden montajı gerçekleştirilebiliyor ve üzerlerinde yer alan termal etiket ile görsel kontrol yapılabiliyor. Dünyada tek olarak tamamı standart bu özellikler sadece Gersan Busbar Sistemleri’nde mevcut. Ayrıca GERSAN, 3M firmasına OEM olarak Busbar Sistemleri üretebilen tek marka.

Ana dağıtım pano sistemlerinde 5000A-150kA tip test sertifikası olan GERSAN, modüler kabin yapısından Busbar modüllü dikey bara sistemlerine, rack data kabin sistemlerinden harici metal köşklere kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip. Ayrıca, Türkiye’deki en geniş pano üretim tesisine sahip olan marka da GERSAN’dır.

G-Şarj Elektrikli araç şarj istasyon sistemlerini Türkiye’de imal eden ilk ve tek yerli marka olan GERSAN, Tübitak desteğiyle geliştirilen sistemi ile Avrupa standartlarına haiz tüm elektrikli araçların şarj işlemi gerçekleştirilmesini sağlıyor. İstanbul Belediyesi ile yapılan ortak çalışmalar ile İstanbul Kart uyumlu olarak çalışabilecek tek ürün G-şarj da GERSAN tarafından geliştirilmiştir. Türkiye’deki birçok marka ve prestijli konut ve rezidans projelerinde yer almaya başlayan bu ürün, yerli elektrikli otomobil ile de uyumlu olarak çalışabilen bir istasyon modelidir.

G-Bus aydınlatma ve güç kontrol otomasyon sistemi, enerji hatları üzerinden veri iletimi gerçekleştiren GERSAN’ın patentli bir çözümü. Busbar sistemleri ile birlikte kullanılan ve hiçbir ilave data yada kontrol kablosu kullanılmasına gerek kalmadan yükleri aç/kapa/dim edebilme/veri okuma gibi fonksiyonları gerçekleştirmenize imkan sağlayan bu sistem, başka bir benzeri olmadığından en yakın olan kablolu otomasyon sistemlerine göre çok daha düşük maliyetli ancak bir o kadar daha avantajlı ve geniş özellikler sunuyor.

Led-Bus, GERSAN tarafından tasarlanan LED aydınlatma armatürünün içten bağlantı yapısıyla Busbar sistemlerine kablosuz olarak bağlanan ve dışarıdan bakıldığında tek bir ürün gibi gözüken bir tasarıma sahip. Ayrıca G-Bus alıcı modülü de armatür içerisine adapte edilerek aç/kapa/dim fonksiyonları da dahil edilerek LED ve otomasyon kullanımı ile azami tasarruf imkanı sunuyor. Bu konfigürasyonlara sahip tek aydınlatma ürünüdür.

DÜNYA MARKASI OLMAYA DOÐRU…

Uluslararası belgelere dayandırdığı üretimleri ile GOST, IEC, BS, TSE, EN, DIN, ISO, CE sertifikaları ile GERSAN; Vietnam’dan Şili’ye, Arjantin’den Sri Lanka’ya, Cezayir’den Rusya’ya, Fas’tan Türki Cumhuriyetlere, Arnavutluk’tan Dubai’ye ve Katar’a, çeşitli ülkelerde gerçekleşen projelerde ülkemizin gurur kaynağı olmaktadır.

GERSAN’ın kalite politikası; müşterilerinin isteklerini karşılayacak kaliteli ürün ve hizmetleri en ekonomik şekilde sunmak, zamanında teslim etmek, hizmetin ve kalitenin sürekliliğini sağlamak. Temel hedefi, konusunda uzman bir dünya markası olmak.

*Gersan A.Ş., %60’i halka açık olan, I.M.K.B.’ye kote olmuş bir şirkettir.

Kuruluş: 1980

Şirket: GERSAN Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. / 1985

Fabrika: Tuzla-İSTANBUL, Çaycuma-ZONGULDAK 50.000 m2 Kapalı Alan ve Kaliningrad-RUSYA

Şatış Ağı: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve çevre illeri ile DUBAI, KAZAKİSTAN, IRAK başta olmak üzere 40 a yakın uluslararası yerel partnerlikler

Motto: Yeniliklerin Adresi

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen firmalarına ve yatırımcılarına hizmet sağlayan firmamız, güvenilirlik, yüksek sorumluluk duygusu, deneyim, kalite bilinci,

sürekli gelişim inancı, iş ahlakına bağlılık, müşteri beklentilerini aşan iş birliği değerleriyle hizmet veriyor.