Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Hüppe

HÜPPE Grubu 1889 yılında Justin HÜPPE tarafından Almanya’da kurulmuş bir şirkettir. Avrupa’yı duş kabini ile ilk tanıştıran firma da HÜPPE’dir. Duş kabini ilk olarak Amerika’da ortaya çıktı. HÜPPE ise bu ürünü Amerika’dan alıp 1966 yılında Avrupa’ya uyarladı. HÜPPE 1986 yılında da Amerikan Masco şirketler topluluğuna katıldı. HÜPPE, inovasyon ve kalite anlamında sadece Avrupa’da değil, Dünya’da da duş kabini sektöründe itici bir güç, bir trend belirleyici olmuştur, olmaya devam edecektir. Bugün HÜPPE global duş kabini sektörünün en güçlü markasıdır.

HÜPPE Türkiye ise İntermart ismi altında 1986 yılında Adana’da bir Türk girişimci tarafından kuruldu. Türkiye’yi duş kabini ile tanıştıran ilk firma da İntermart yani bugünkü HÜPPE Türkiye’dir. İntermart ilk dönemlerinde yine Amerikalı bir firmayla lisans anlaşması yaparak o şirketin duş kabinlerini Türkiye’ye getirip kullanıcılara sunmuştur. İntermart’ın markası Duşakabin ürün ile özdeşleşmiş, ürün duşakabin olarak söylenir olmuştur. 1994’teki Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa Birliği Gümrük Birliği Antlaşması’ndan sonra, HÜPPE Almanya ile İntermart’ın yolları kesişmiş, birkaç ürünün lisans anlaşması ile başlayan işbirliği, 1995 başlarında da HÜPPE Almanya’nın İntermart’ın tüm hisselerini satın alması ile sonuçlanmıştır. Nisan 2006 yılından itibaren de ‘İntermart’ ismi ‘HÜPPE Türkiye’ olarak değiştirilmiştir. Ürünler de bu tarihten itibaren ‘HÜPPE’ markası ile pazara sunulmaktadır.

İNOVASYON

İnovasyon HÜPPE’yi çok özel yapan özelliklerin başında gelir. HÜPPE’nin Avrupa’yı ilk duş kabini ile tanıştırması başlı başına büyük bir inovasyondur. Günümüzde satılan ürünler irdelendiğinde çok geniş ölçüde kullanılan birçok tekniğin ve özelliğin ilk önce HÜPPE tarafından geliştirildiğini ve kullanıldığını fark edersiniz. Duş kabininde bugün çok yaygın olarak kullanılan kayar panel sistemi ilk olarak HÜPPE tarafından gerçekleştirilmiş ve patenti alınmıştır. Su damlacıklı cam desenleri de ilk kez HÜPPE tarafından kullanılmıştır. Temperlenmiş camı ilk kez kullanan firma yine HÜPPE olmuştur. İlk açılır kapı sistemi HÜPPE tarafından geliştirilmiştir. İlk çerçevesiz duş kabinini yine HÜPPE piyasaya sunmuştur. Camda leke tutunmasını önleyen ilk teknolojik uygulamayı HÜPPE gerçekleştirmiş, kullanılan kimyasalın patentini almıştır. Türkiye’de hamam konsepti altında satılan fonksiyonel duş sistemlerine alternatif olarak teknesi, arka duvarlardaki cam panelleri, hidromasaj jetleri ve duş sistemi ve kabin ile bütünleşen üstü açık ilk duş alanı konseptini yine HÜPPE oluşturmuştur. HÜPPE Manufacture adını verdiği yeni bir üretim sistemi ile “herşey mümkündür” sloganı ile bugün müşterilerin hayallerini zorlamaktadır. Ürün zenginliği ve inovasyon anlamında HÜPPE dünyadaki en iddialı duş kabini firmasıdır.

KALİTE STANDARTLARI

Global duş kabini sektörünün öncü markası HÜPPE, lider olmanın verdiği sorumlulukla tüketicinin güvenliğini en üst düzeyde tutmayı amaçlar. Çevreye duyarlı, insana saygılı olmanın bir gereği olarak ta hem kendi üretiminde hem de tedarikçi seçimlerinde ‘çevre, işçi sağlığı ve iş güvenliği’ konularında yasal düzenlemelere azami hassasiyet gösterir. HÜPPE’de “Kalite herkesin görevidir. Kontrol edilmez. Üretilir” bilinci ile hammadde tedariği aşamasından ürünün fabrika çıkış aşamasına kadar olan tüm proseslerde gerekli kalite güvence önlemleri alınır ve uygulanır. Hammaddeden nihai ürüne kadar tüm kalite standartları net ve anlaşılır bir şekilde hazırlanır ve arşivlenir. Ürünler olası kalite şikayetlerinin daha iyi ve etkin izlenebilirliğini sağlamak için özel olarak kodlanır. Bu izlenebilirlik sayesinde şikayete söz konusu ürünün ne zaman üretildiği, hangi hatta kimler tarafından üretildiği gibi konulara kolayca ulaşılır ve gerekli önlemler alınır. Tüm HÜPPE ürünleri şüphesiz ki Almanya TÜV-GS ve TSE sertifikalarına sahiptirler. Bunlara ilaveten tüm HÜPPE ürünleri en üst düzeyde kalite ve güvenliği garanti edecek TÜV testlerinin zorunlu kıldığı standartların da çok üstünde zorlayıcı testlerden geçirilirler.

ZENGİN ÜRÜN SEÇENEÐİ

HÜPPE Türkiye bugün 5 farklı seride duşkabini, 4 farklı seride tekne ve küvet olmak üzere yüzlerce model seçeneği sunmaktadır. HÜPPE grubunun iki farklı ülkedeki (Almanya ve Türkiye) üretim tesislerinde üretilen ürünler de bir bütün olarak düşünüldüğünde, HÜPPE’de ürün seçeneği çok daha büyük boyutlara varıyor. Bir ağ üzerinden birbirine entegre üç ayrı ArGe merkezlerinde geliştirilen ürünler daha hızlı ürün yenileme olanakları sağlıyor. HÜPPE Grubunun 2 farklı ülkede (Almanya ve Türkiye) üretim tesislerinde geliştirilen modellerin bazılarını alıp Türk kullanıcılarına uygun hale getirerek piyasaya sunuyor.

HÜPPE global duş kabini sektöründe tanınmış tasarımcıları ilk ve tek kullanan şirket olmuştur. Şu ana kadar HÜPPE grubu olarak dünyaca tanınmış farklı tasarım firmaları ile çalışıldı: Avrupa’da Joop ailesinden Jette Joop ve BMW, Ferrari, Mercedes gibi ünlü markalara dizayn geliştiren Target Design, Phoenix Design ve Porsche Design. Sadece 2013 yılında HÜPPE olarak aldığımız tasarım ödüllerinin bazıları; IF Product Design, Interior Innovation ve German Design.

SATIŞ VE SATIŞ SONRASI HİZMETLER

HÜPPE yurt çapında üç yüze yakın iş ortağı diye adlandırdığı satış noktası ile HÜPPE markalı ürünleri Türk tüketicileri ile buluşturuyor. HÜPPE iş ortakları showroomlarında HÜPPE ürünlerini sergiliyorlar ve tüketicileri ürünler hakkında eğitiliyorlar. Bu işin birinci kısmı. İkinci kısmında ise HÜPPE’yi özel yapan bir organizasyon var. O da satış öncesi ve sonrası hizmet veren HÜPPE Müşteri Hizmetleri. Satış HÜPPE için işin bittiği nokta değil, tam aksine her şeyin başladığı noktadır. Müşteri sizin ürününüzü almadan, ona dokunmadan sizi gerçek anlamda tanıyamaz. Müşterinin gerçek anlamda sizinle tanışması ürününüze dokunmasıyla başlıyor. Satın alma aşamasından sonra müşterinin ürün ile yaşadığı veya yaşayabileceği bir soruna çözüm bulabilme özelliği onun memnuniyetinde çok önemli rol oynuyor. Müşterinin problemini en kısa sürede, ona rahatsızlık vermeden gidermek önemlidir. Müşterinin ürün ile ilgili problemleri garanti kapsamı içinde veya dışında olabilir. Önemli olan tüketicinin problemlerini onu memnun edecek, ona rahatsızlık vermeyecek bir şekilde gidermektir. Gerçek müşteri memnuniyeti burada başlıyor. Bunun içindir ki HÜPPE satış sonrası hizmetlere çok önem veriyor, bu alanda da ciddi yatırımlar yapıyor.

Kuruluş: 1889

Şirket: HÜPPE GmbH

Fabrika: 2 üretim merkezi Bad Zwischenahn – Almanya’da, 10.000 m2 kapalı alana sahip 3. üretim merkezi de Çerkezköy – Tekirdağ, Türkiye’dedir.

Şatış Ağı: Yurt içinde yaklaşık 300 nokta, yurt dışında 50’yi aşkın ülkede.

Motto: Shower&Soul

Bizce duş alma temizlenmenin de ötesinde bir olgu. Bir rahatlama, bir tazelenme.

HÜPPE duş almayı bir zevke dönüştürür.